گردشگری مذهبی و دفاع مقدس در استان ایلام گسترش می‌یابد

معاون امور گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور گفت: شش روستاي هدف گردشگري در استان ايلام شناسايي و مورد مطالعه قرار گرفته و بناست هفت منطقه مستعد اقامتي استان نيز تصويب شود.

به گزارش خبرنگار ايسنا دكتر ملك زاده با اعلام اين خبر در ايلام به خبرنگاران افزود: هم اكنون در استان ايلام چهار طرح مطالعاتي براي شناسايي قطب‌ها و محورهاي گردشگري در دست اجرا است. طرح مطالعه و طبقه بندي جنگل‌هاي استان، مطالعه سد ايلام و شهر تاريخي دره شهر از جمله اين طرح‌ها است و علاوه بر آن‌ها سه هزار و 500 ميليون ريال براي مطالعه كمپينگ مرز بين المللي مهران اختصاص يافته است.

وي با بيان اين كه 170 هزار ميليون ريال تسهيلات بانكي يارانه‌اي براي ساخت پروژه‌هاي اقامتي اين استان اختصاص يافته كه 180 تخت جديد به تخت‌هاي اقامتي استان اضافه مي‌كند اضافه كرد: يكي از تهديداتي كه در مرز مهران وجود دارد برخوردهاي نامناسبي است كه ممكن است با زوار پيش بيايد و مسوولان استان بايد براي جلوگيري از اين امر تلاش و برنامه‌ريزي كنند.

دكتر ملك زاده با اشاره به ضرورت ساماندهي دفاتر خدمات مسافرتي و زيارتي استان گفت: كليه دفاتر خدمات مسافرتي كه براي سوق دادن زوار و مسافران عراقي به مشهد و قم برنامه‌ريزي كنند، كمك بلاعوض و جايزه‌ي صادراتي دريافت خواهند كرد و همه‌ آنها مي‌توانند براي خريد اتوبوس از تسهيلات ملي و استاني استفاده كنند.

معاون سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور، خاطر نشان كرد:‌ استان ايلام پتانسيل عظيمي‌در بخش گردشگري مذهبي دارد و مسوولان استان بايد هر چه سريعتر مناطق گردشگري استان را مطالعه و به مركز ارسال كنند تا در هيات دولت به تصويب برسانيم.

ملك زاده همچنين به پتانسيل محور قرار گرفتن گردشگري دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: اين پتانسيل استان هم اكنون در حال مطالعه است و به زودي براي آن برنامه‌ريزي مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز