دیدگاه‌های کارشناسان و رسانه‌های ایلام درباره انتخابات خبرگان و شوراها

جمعي از كارشناسان اجتماعي، سياسي و برخي مطبوعات محلي استان ايلام طي هفته جاري ، ديدگاه‌هاي خود را درباره حضور مردم در انتخابات مجلس خبرگان رهبري و شوراهاي اسلامي و تاثير آنها در جامعه ابراز داشتند.

هفته نامه محلي "پيك" برگزاري انتخابات مجلس خبرگان رهبري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در ‪ ۲۴‬آذرماه را از نظر شرايط فعلي بين‌المللي حايز اهميت خوانده و از مردم خواسته كه حضوري حداكثري داشته باشند.

اين هفته نامه نوشته است: رقابت سالم و تخصصي كانديداهاي چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبري و سومين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا، مشاركت مردم را افزايش مي‌دهد.

هفته نامه پيك چاپ ايلام در خصوص تاكيد مقام معظم رهبري بر مشاركت حداكثري مردم در انتخابات ‪ ۲۴‬آذر ماه جاري نوشته است: مردم با رقابت سالم و به دور از جنجال به ميدان مي‌آيند و به افراد مورد نظر خود راي مي‌دهند و بايد افراد تخصص لازم را براي امور داشته باشند.

هفته‌نامه محلي نداي ايلام نيز درصفحه نخست خود نوشته است:اخلاق انتخاباتي را بايد رعايت كرد و بايد جلوي تبليغات كساني كه دنبال مسايل قومي و قبيله‌اي هستند، گرفت، چون چهره استان راتخريب مي‌كنند.

نداي ايلام آورده است: رسانه‌ها با انجام مصاحبه‌هاي كارشناسانه نقش مهمي در شناسايي توان، دانش و تخصصي نامزدها دارند.

هفته نامه محلي پيام ايلام هم در صفحه نخست خود نوشته است: برگزاري چهارمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري در راستاي تقويت اصل ولايت فقيه است.

هفته نامه طنين غرب نيز درصفحه نخست با تيتر درشت نوشته است: راي ملت، اصالت يا زينت است.

هفته نامه ايلام فردا نيز به‌نقل از يك فعال سياسي آورده است:از يك فضاي رقابتي دو قطبي در بين كانديداها استقبال مي‌كنيم.

هفته‌نامه عيلام خبر هم به نقل از يك فعال سياسي و دبير جبهه پيروان خط امام و رهبري استان ايلام نوشته است: دولت نهم و ايجاد فضايي با نشاط در جهت توسعه، آباداني و حضور حداكثري مردم براي شركت در انتخابات شوراها و خبرگان رهبري برداشته است.

اين هفته نامه به نقل از " يونس احمدي " آورده است : در استان ايلام خوشبتانه فضاي خوبي شكل گرفته و معدل فعاليتها به سمت و سويي است كه از سويي باعث ايجاد اميد و اعتماد مردم براي شركت در انتخابات مجلس خبرگان رهبري و شوراهاي اسلامي شهر وروستا شده است.

انتخابات مجلس خبرگان رهبري و شوراهاي اسلامي شهر وروستا همزمان باعت سراسر كشور ‪ ۲۴‬آذر ماه جاري در استان ايلام برگزار مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 5روز