بولتن " گام‌های نخست محرومیت زدایی از ایلام " منتشر شد

بولتني به مناسبت سالگرد سفر استاني رييس جمهوري به استان ايلام ازسوي دفتر خبرگزاري جمهوري اسلامي در ايلام با عنوان" گام‌هاي نخست محروميت زدايي از ايلام " تهيه و منتشر شده است.

با گذشت يكسال از سفر رييس جمهوري به ايلام هنوز پژواك صداي رسا و پر طنين وعده عدالت جويان و عدالت طلبان در سينه كوه‌ها و دشتهاي ايلام به گوش مي‌رسد.

انتخاب استان ايلام براي دومين سفر استاني رييس جمهوري و هيات دولت حاوي پيامي ويژه و نيز حساسيت دولتمردان براي توسعه مناطق محروم بود و اكنون تبعات و آثار ناشي از اين سفر رفته‌رفته رنگ تازه‌اي مي‌گيرد.

رييس جمهوري و هيات دولت در حالي ايلام را ترك كردند كه با تصويب مصوباتي كارگشا،اميد شكوفايي و پيشرفت بار ديگر در دل مردم استان زنده و روحي تازه در كالبد و خوني تازه در رگهاي اين منطقه دميد.

تركيبي از مرزنشيني،توپوگرافي خشن كوهستاني جغرافيايي و فقدان سابقه شهرنشيني ممتد،بي‌توجهي رژيم گذشته و بعد از انقلاب،تجربه‌شرايط ميزباني هشت سال دفاع مقدس،باعث شده اين منطقه كه در اعصار گذشته از مراكز تمدن ايران زمين بوده هم‌اينك با بيشترين نرخ بيكاري و پايين‌بودن درآمد سرانه‌خانوارها و نرخ پايين انباشت سرمايه مواجه باشد.

داشتن سرپناه از ضروري‌ترين نيازهاي مردم استان ايلام محسوب شده و تلاش براي ايجاد واحدهاي مسكوني جديد جزو مطالبات و خواسته‌هاي به حق مردم اين ديار است.

به جرات مي‌توان گفت جدي‌ترين مطالبه مردم استان ايلام توسعه راه‌هاي‌اصلي و فرعي است.

بنا به اظهار مسوولان و كارشناسان استان ايلام،استفاده از توان،ظرفيت و استعدادهاي استان در بخش كشاورزي علاوه‌بر بهبود ساختار اقتصادي استان مشكل بيكاري را مرتفع مي‌كند.

بولتن حاضر با توجه به سفر استاني رييس‌جمهور در سال گذشته،دربرگيرنده بررسي اوضاع استان ايلام از جنبه‌هاي گوناگون مي‌باشد.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت بولتن مذكور به امور مشتركين اداره‌كل بازرگاني سازمان خبرگزاري جمهوري‌اسلامي مراجعه و يا با شماره‌تلفن ‪۸۸۹۰۵۰۶۶‬ و نمابر ‪ ۸۸۹۰۸۰۵۹‬تماس بگيرند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز