داوودی: از ‌۶۶ مصوبه دولت در استان نیمی کاملا انجام شده و نیمی در حال اتمام است

معاون اول رييس‌جمهور در پايان سفر به ايلام، در فرودگاه اين شهر در گفت‌وگو با خبرنگاران، دستاوردهاي سفر خود را تشريح كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) پرويز داوودي گفت: استان ايلام استعداد بالقوه‌ي زيادي دارد و جوانان پرشور آن در دفاع مقدس در خط اول مبارزه بودند.

وي در ادامه به بازارچه مرزي مهران اشاره كرد و گفت: اين بازارچه در صورت تكميل، يكي از بزرگ‌ترين مبادي ورود و خروج كالا در منطقه خواهد بود كه اميدواريم كار آن در سال 87 تمام شود.

وي به سد دويرج اشاره كرد و گفت: پروژه‌ي اين سد تا قبل از دولت احمدي‌نژاد به حالت تعطيل درآمده بود اما پس از سفر رييس‌جمهور، پروژه‌ي اجرايي آن دنبال شد و تا كنون 15 درصد رشد فيزيكي داشته است.

داوودي به تونل پيامبر اعظم اشاره كرد و گفت: اين تونل 1400 متر است و در چهار سال قبل از دولت احمدي‌نژاد تنها 260 متر پيشرفت كرده بود، اما امروز مسير آن كاملا گشايش يافته و 1160 متر باز شده است.

معاون اول رييس‌جمهور هم‌چنين به پتروشيمي و پالايشگاه گاز ايلام اشاره كرد و گفت: اميدواريم اين پالايشگاه تا پايان سال 86 افتتاح شود.

معاون اول رييس‌جمهور هم‌چنين وضعيت زمين‌هاي كشاورزي دشت عباس را تشريح كرد و در ادامه به برخي از پروژه‌هاي عمراني شهر ايلام از جمله كانال‌هاي فاضلاب، خوابگاه دانشجويان و برخي از جاده‌هاي داخل شهر پرداخت و در پايان گفت: در اين سفر با توجه به چيزهايي كه ديدم پيشرفت طرح‌ها خوب بوده است و از 66 مصوبه، نيمي كاملا انجام شده و نيمي در حال اتمام است. اين‌كه در اول سفر گفته بودم پيشرفت فيزيكي 70 درصد بوده است براي من مسجل شد كه اين درصد از نظر زمان و تخصيص اعتبار از برنامه جلوتر است. اميدوارم با همت مسوولان و مردم ايلام، سرعت پروژه‌ها بيشتر شود.

معاون اول رييس‌جمهور پيش از عزيمت به تهران، از پتروشيمي ايلام و تونل پيامبر اعظم ديدن كرد.

معاون اول رييس‌جمهور هم‌چنين صبح روز سه شنبه طي سخناني در دانشكده‌ي علوم پزشكي دانشگاه ايلام گفت: از زماني كه اين دولت بر سر كار آمده سرعت ايجاد شده در انجام كارها بي‌نظير است و برخي از طرح‌ها كه ده سال بود خاك مي‌خورد امروز به سرعت پيش مي‌رود.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) دكتر پرويز داوودي افزود: دولت در اين زمينه معجزه نمي‌كند و امكانات جديدي هم در اختيار نگرفته است تنها اتفاقي كه افتاده اين است كه به صورت مستمر به طرح‌ها سركشي مي‌كند.

وي با اشاره به انقلاب اسلامي ايران يادآور شد: حضرت امام(ره) در ابتدا به تنهايي براي مقابله با نظام پهلوي به ميدان آمدند و پس از تلاش‌هاي فراوان و همراهي مردم توانستند تحولي عظيم ايجاد كنند و انقلاب را به پيروزي برسانند و پس از آن با كمك مردم در جنگ تحميلي از نظام و ميهن اسلامي‌مان دفاع كردند.

وي در ادامه هم‌چنين نتيجه‌ي انتخابات رياست جمهوري سال 84 را يادآور شد و گفت: وقتي كسي آمد كه حرف از امام(ره) و اسلام و فرهنگ قرآن مي‌زد، مردم با راي خود او را بر صندلي رياست جمهوري نشاندند. اين در حالي بود كه برخي با كيف‌هاي پر از پول سامسونيت براي حمايت از برخي كانديداها به شهرستان‌ها مي‌رفتند، اما ‌ديديد كه مردم با راي خود چه كسي را رييس‌جمهور كردند و به آن‌ها نه گفتند.

وي در ادامه به دستاوردهاي ايستادگي و پافشاري رييس‌جمهور بر حق هسته‌يي ايران اشاره كرد و گفت: ديديد كه چگونه رييس‌جمهور با پافشاري بر مواضع خود بر حق هسته‌يي ايران در حالي كه رييس‌جمهور آمريكا و وزير امور خارجه‌اش با آن مخالفت مي‌كردند، چگونه توانست اين حق را به دست آورد و ما به اين فناوري مهم هسته‌يي برسيم و خواسته‌هاي آمريكا با وجود اين‌كه قدرت زيادي دارد و برخي از كشورها از او حرف‌شنوي دارند، محقق نشد.

معاون اول رييس جمهور در ادامه‌ي سفر خود به ايلام از طرح‌هاي كوچك زودبازده نيز بازديد كرد.

معاون اول رييس‌جمهور دوشنبه‌شب نيز از نمايشگاهي كه مسوولان استان ايلام در زمينه طرح‌هاي استاني برگزار كرده بودند، بازديد كرد.

به گزارش ايسنا در اين نمايشگاه مجريان پروژه‌ها در غرفه‌هايي دورنماي فعاليت و همچنين گزارش پيشرفت خود را در قالب تابلوها و اسلايد به نمايش گذاشته‌اند.

همچنين در اين نمايشگاه بخشي از توانمندي‌هاي فني استان نيز به نمايش گذاشته شد.

معاون اول رييس‌جمهور هم‌چنين سه شنبه صبح مشكلات شهر ايلام و طرح‌هاي در دست اجرا را از نزديك بررسي كرد.

داوودي از پروژه‌ي دانشگاه ايلام و ساختمان‌هاي در دست احداث آن نيز بازديد كرد.

دكتر پرويز داوودي معاون اول رييس‌جمهور هم چنين دوشنبه‌شب در جلسه‌ي شوراي عالي اداري استان ايلام شركت كرد.

به گزارش ايسنا در اين جلسه برخي از مسوولان و كارشناسان درباره‌ي طرح‌هاي اجرايي استان و مشكلات پيش روي آن و همچنين برخي از مسائل استان صحبت كرده و خواستار حل اين مشكلات شدند.

داوودي در اين جلسه با تبريك هفته‌ي بسيج گفت: هر جا كه فكر و فرهنگ بسيج برقرار بوده است، كارها با كيفيت و خوب انجام شده است.

وي در ادامه با تاكيد بر حاكميت تفكر بسيجي در دولت، گفت: سفرهاي استاني كه دولت هم‌اكنون ترتيب داده است برآمده از تفكر بسيجي است. حضور در ميان مردم محروم و برقراري عدالت و مهرورزي از شاخص‌هاي تفكر بسيجي است. چهار شعار محوري رييس‌جمهور هم بر اساس تفكر بسيجي است. بايد قدر اين نعمت را بدانيم و شكرگذار آن باشيم.

وي درباره‌ي مردم ايلام گفت: مردم ايلام در صف مجاهدان دفاع مقدس قرار دارند به طوري كه اين شهر در دوران دفاع مقدس 300 بار بمباران شد. مردم اين شهر در دفاع مقدس استقامت كردند تا ثمره‌ي آن را امروز در كشور مشاهده كنيم. نبايد در چنين شهري كه چنين مردماني دارد بسياري از افراد تحت حمايت كميته‌ي امداد باشند. بايد مشكلات اين استان با توجه به پتانسيل‌هاي بالاي آن حل شود و مردم بايد تلاش‌هاي خود را براي عمران اين استان بيشتر كنند. دولت نهم هم تلاش دارد مشكلات را شناسايي و آن‌ها را رفع كند.

معاون اول رييس جمهور گفت: عزم دولت نهم ساختن زيربناهاست و تمام هم و غم خود را براي اين كار گذاشته است.

داوودي بر صادرات كالا از شهرهاي مرزي ايلام به عراق تاكيد كرد و گفت: ايلام 430 كيلومتر با عراق مرز دارد و مي‌توان از اين پتانسيل در جهت عمران و آباداني اين استان استفاده كرد. ان‌شاءالله به زودي هم اشغالگران از عراق بيرون خواهند رفت و عرصه براي فعاليت هموارتر خواهد شد.

وي وجود عتبات عاليات در عراق و عبور زائران از اين استان را يكي ديگر از پتانسيل‌هاي موجود براي آباداني اين استان عنوان كرد.

وي در پاسخ به سوالي درباره‌ي وضعيت مطبوعات استان ايلام حمايت از مطبوعات را يكي از سياست‌هاي دولت عنوان و بر حمايت بيشتر از مطبوعات استاني نيز تاكيد كرد.

معاون اول رييس‌جمهور با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان عليه انقلاب گفت: دشمنان در ابتداي انقلاب و آن زمان كه انقلاب ‌ما نوپا و به ظاهر ضعيف بود، نتوانستند موفق شوند، حال، امروز بعد از 27 سال كه انقلاب‌مان تنومنده و ريشه‌هاي آن مستحكم و شاخه‌هاي آن گسترده شده است، به هيچ وجه نمي‌توانند موفق شوند؛ چراكه ما قوي‌تر شده‌ايم و استكبار ضعيف‌تر شده است.

به گزارش ايسنا داوودي دوشنبه‌شب نيز طي سخناني در مسجد جامع شهر ايلام با بيان اين كه "‌جناح نومحافظه‌كاران در آمريكا ضعيف شده است" ادامه داد: عملكرد ضعيف نومحافظه‌كاران باعث شد كه آن‌ها در انتخابات اخير آمريكا پيروزي را از آن رقيب خود كنند و امروز هم مي‌بينيد كه در آمريكاي جنوبي انقلابيون به قدرت مي‌رسند.

وي با تاكيد بر تاثير افزايش آگاهي‌هاي مردم در بيداري ملت‌ها، گفت: فناوري و تكنولوژي باعث آگاهي بيشتر مردم شده و در نتيجه موقعيت استكبار به مراتب ضعيف‌تر از قبل شده است. به همين دليل است كه رييس‌جمهور ما دكتر احمدي‌نژاد با اتكاء به خدا و شما ملت بر حق ايران در فناوري هسته‌يي پافشاري مي‌كند و آن‌ها هم هر روز بيشتر عقب‌نشيني مي‌كنند، آيا جز اين است كه سلاح آگاهي امروز برنده‌تر از هر سلاحي است؟.

داوودي ادامه داد: اگر امروز احمدي‌نژاد در ميان برخي ملت‌هاي جهان محبوب شده، نشان مي‌دهد كه استكبار از ما شكست خورده است.

معاون اول رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود رشادت‌هاي مردم ايلام در دوران دفاع مقدس را يادآور شد و گفت: ثمره آن استقامت اين است كه امروز ظالمان در برابر ما تسليم شده‌اند و انشاءالله شر خود را از دنيا و منطقه كم خواهند كرد.

وي هم‌چنين با تبريك هفته‌ي بسيج گفت: دولت نهم با افتخار فرهنگ و آرمان بسيج را دنبال مي‌كند و با همين تفكر بر سر كار آمد و راي مردم هم به اين دولت به همين دليل بود. مردم همين كه در رفتار و كردار احمدي‌نژاد نشانه‌هايي از پيروي از ديدگاه‌هاي امام (ره) را ديدند او را انتخاب كردند و او هم با اعضاي كابينه خود همين ميثاق را بست؛ به همين جهت شعار خدمت، مهرورزي، رشد، توليد و عدالت را مطرح كرد.

معاون اول رييس‌جمهور در ادامه از سياست سفرهاي استاني رييس‌جمهور و كابينه به شهرستان‌هاي مختلف دفاع كرد و گفت: يكي از وزراء در همين يك سال و نيم اخير حدود 300 بار به استان‌هاي مختلف سفر كرده و به طرح‌هاي در دست اجرا سركشي كرده است. همين كار باعث مي‌شود كه طرح‌ها هرچه سريعتر افتتاح شوند. ما سعي كرديم در اين سفر نيت خود را براي مردم خالص كنيم.

داوودي گفت: يكي از شعارهاي دولت بحث عدالت بود و در اين راستا تلاش‌هاي فراواني كرده است؛ هرچند كه به مذاق برخي مرفهان و انحصارگرايان خوش نيامده است، اما آن‌ها بايد خود را با اين حركت عظيم هماهنگ و خود را تعديل كنند.

وي در ادامه به بحث آباداني و توسعه اشاره كرد و از مردم ايلام خواست آستين‌هاي خود را بالا بزنند و براي ساختن ايران دولت را ياري كنند.

وي با اشاره به سابقه‌ي مردم ايلام در دفاع از ميهن اسلامي‌مان در دوران دفاع مقدس از آنان خواست كه همين روحيه‌ي خود را در سازندگي به نمايش بگذارند و تلاشهايشان را براي ساختن اين شهر بيشتر كنند و ادامه داد:

شهري با اين همه منابع و استعداد نبايد جمعيتش اين‌قدر كم باشد، بايد كاري كنيد كه تمام سرمايه‌ها و نيروهاي فعال به اين منطقه سرازير شوند و سياست دولت هم در اين راستاست كه اگر استاني بتواند بيشتر سازندگي را انجام دهد منابع به سوي آن استان سرازير شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز