طراحی و مهندسی واحد پلی اتیلن سنگین مجتمع پتروشیمی ایلام به مراحل پایانی رسید

طرح ۳۰۰ هزار تني پلي اتيلن سنگين پتروشيمي ايلام به پيشرفت ۲۰/۹۲ درصدي در بخش دانش فني و طراحي و مهندسي رسيد.

به گزارش شانا به نقل از شركت ملي صنايع پتروشيمي، اين طرح که با هدف ايجاد صنايع پايين دستي و رونق اقتصادي استان ايلام در حال اجرا است، با هزينه اي افزون بر 215 ميليون يورو در مدت 36 ماه احداث مي شود و پيمانکار آن مهندسان مشاور بينا و نوع قرارداد به صورت EPCC است.
اين مجتمع که در سال 1388 به بهره برداري خواهد رسيد، سالانه 450 هزار تن اتيلن توليد خواهد کرد که 305 هزار تن آن براي توليد پلي اتيلن سنگين اين مجتمع مصرف خواهد شد.
بر پايه اين گزارش، از ديگر توليدات اين مجتمع سالانه 80 هزار تن پروپيلن (گريد شيميايي)، 1/18 هزار تن پروپيلن(گريد پليمري)، 6/138 هزار تن بنزين پيروليز و 1/42 هزار تن سوخت مايع خواهد بود.
به گزارش شانا، مجتمع پتروشيمي ايلام به منظور ايجاد اشتغال در مناطق محروم استان، استفاده بهينه از محصولات توليدي پالايشگاه گاز و تبديل آن به محصولات ارزشمند پتروشيمي با ارزش افزوده بالا، ايجاد صنايع پايين دستي در منطقه، رونق اقتصادي استان و افزايش خدمات جانبي در منطقه با توجه به ماهيت واحدهاي پتروشيمي در زميني به مساحت 108 هکتار در منطقه آبزاي چوار در 18 کيلومتري شمال غربي شهرستان ايلام احداث مي شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 16ماه و -7روز