طرح "کاداستر" در ‪ ۶۵‬هزار واحد مسکونی ایلام اجرا شد.

مديركل ثبت اسناد و املاك استان ايلام گفت: طرح ثبتي "كاداستر" تاكنون در ‪ ۶۵‬هزار واحد مسكوني از مجموع ‪ ۶۸‬هزار واحد مسكوني مناطق شهري اين استان اجرا شده است.

"علي‌اصغر ناشرالاحكامي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:
در اين طرح كه اجراي آن از سال ‪ ۱۳۷۵‬شروع شده از املاك مسكوني نقشه‌برداري و موقعيت آنها در شبكه جهاني "‪ "GPS‬مشخص شده و به حافظه رايانه سپرده مي‌شود.

وي اظهارداشت: تنها در سه هزار واحد از املاك مسكوني بخش "مورموري" از توابع شهرستان آبدانان و بخش "هليلان" از توابع شهرستان شيروان چرداول طرح كاداستر تاكنون اجرا نشده است.

وي استفاده از نقشه كاداستر در محاكم قضايي را از مزيتهاي اين طرح ذكر كرد و گفت: با استفاده از اين طرح مي‌توان موقعيت منازل مسكوني را در شبكه جهاني ‪ GPS‬و از طريق ماهواره به راحتي تعيين و پيدا كرد.

وي تاكيد كرد: بهره‌گيري از كاداستر منجر به كاهش دعاوي ملكي و ثبتي شده و علاوه بر ادارات ثبت اسناد و املاك، ديگر دستگاه‌هاي اجرايي و حقوقي نيز مي‌توانند از مزاياي آن بهره‌مند شوند.

ناشرالاحكامي تصريح كرد: كاداستر به معناي مميزي و يكپارچه‌سازي املاك است كه در جريان آن نقشه‌برداري و تعيين محدوده‌هاي تعريف شده به همراه ثبت اطلاعات حقوقي مربوط به املاك براساس روشهاي پيشرفته صورت مي‌گيرد.

وي خاطر نشان كرد: اجراي اين طرح از مجموع چهار هزار و ‪ ۸۳۵‬هكتار از محدوده‌هاي ‪ ۱۶‬شهر تحت پوشش اين طرح تا كنون در سه‌هزار و ‪ ۵۰۰‬هكتار انجام شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 16ماه و -7روز