دارندگان کارت مهاجرت در شهرستان مهران زمین مسکونی دریافت می‌کنند

رييس سازمان مسكن و شهرسازي استان ايلام گفت: جنگزدگان و دارندگان كارت مهاجرت در شهرستان مهران به صورت رايگان زمين مسكوني دريافت مي‌كنند.

"جواد حيدري" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بر اساس مصوبه هيات دولت در سفر به استان ايلام، به افرادي كه در سالهاي ‪ ۱۳۷۰‬و ‪ ۱۳۷۱‬در سازمان مسكن و شهرسازي پرونده تشكيل داده‌اند، زمين مسكوني در قطعات ‪ ۱۸۰‬تا ‪ ۲۰۰‬متري تعلق خواهد گرفت.

وي گفت: بر اساس اين مصوبه افرادي كه قبلا از مراكز دولتي زمين و يا تسهيلات ساخت و ساز مسكن دريافت نكرده‌اند، در اولويت واگذاري قرار دارند.

رييس سازمان مسكن و شهرسازي از خريد ‪ ۳۵۰‬واحد مسكوني از انبوه‌سازان تا پايان سالجاري در استان خبر داد و اظهارداشت : ادامه ساخت اين واحدها به دليل نبود قدرت خريد مردم با ميانگين ‪ ۸۰‬درصد پيشرفت فيزيكي متوقف شده است.

وي افزود: بر اساس مصوبه هيات وزيران اين واحدها از طرف دولت خريداري شده و به صورت اجاره به شرط تمليك در اختيار زوج‌هاي جوان، زنان سرپرست خانوار و افراد تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) قرار مي‌گيرد.

وي همچنين از پيش فروش ‪ ۶۳‬واحد مسكوني در شهرستان دره‌شهر در آينده نزديك خبر داد.

شهرستان مهران در استان ايلام در جريان دفاع مقدس به اشغال دشمن درآمده و با خاك يكسان شد و مردم اين شهر تا پايان جنگ و بازسازي اين شهر در ديگر شهرستانها از جمله ايلام به صورت مهاجر سكونت يافتند.


نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -15روز