کارخانجات " ریسندگی و بافندگی " و‌‏" پوشاک ایلام" از ۱۰ سال قبل تعطیل است -وزیر کار به جای تفکر برای یافتن اشتغال ، کارخانجات رهاشده را فعال کند


نماينده كارگران استان ايلام ، گفت : با بازگشايي و راه‌‏اندازي 2 واحد تعطيل شده ريسندگي "پشم‌‏پوشي و بافندگي" و "پوشاك ايلام" ، بيش از 1500 نفر مشغول به كار مي‌‏شوند ، اما همين مهم نيازمند توجه مسوولان است .
به گزارش خبرنگار گروه كارگري ايلنا ، "علي غياثي" ، افزود : كارخانه ريسندگي پشم‌‏پوشي و بافندگي و همچنين شركت توليدي پوشاك ايلام دو كارخانه بزرگ غرب كشور هستند كه مدت 10 سال است تعطيل بوده و متاسفانه تا كنون اقدامي در جهت راه‌‏اندازي آن صورت نگرفته است .
وي گفت ‌‏: كارخانه ريسندگي وابسته به بانك صادرات و صنعت و معدن بوده و زماني 600 كارگر در اين واحد به كار اشتغال داشتند .
اين مقام كارگري ، تصريح كرد‌ ‏:پوشاك ايلام نيز وابسته به بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي بوده كه در اين واحد نيز بيش از 250 كارگر به كار اشتغال داشتند .
وي ، با اشاره به وجود پشم‌‏كافي به عنوان مواد اوليه اين كارخانجات در استان ايلام ، افزود : عدم مديريت و ديد كارشناسانه در واحدهاي مذكور باعث شده كه با بيكاري صدها كارگر ، ميلياردها تومان سرمايه كشور در اين كارخانجات به حالت غير فعال در آيد .
غياثي ، در پايان گفت‌ ‏: وزير كار با شعارهاي پي در پي به دنبال اشتغال زودبازده است ، اما توجه نمي كند كه شرايط مساعد و رايگان اشتغال در همه جا مهياست و مي‌‏تواند كارخانجات بزرگ غير فعال و تعطيل شده كشور را راه اندازي كند .

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز