آموزشکده فنی ایلام فاقد ساختمان آموزشی و آزمایشگاه تخصصی است

رييس آموزشكده فني و مهندسي ايلام گفت: اين آموزشكده فاقد ساختمان آموزشي و آزمايشگاه تخصصي رشته‌هاي فني است و هم اكنون در دو مدرسه ابتدايي فعاليت آموزشي مي‌كند.

عليرضا اسدالهي، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: با وجود اينكه در اين مركز رشته‌هايي نظير برق، الكترونيك، معماري، حسابداري و كامپيوتر براي دانشجويان آموزش داده مي‌شود كه نيازمند آزمايشگاه و كارگاه تخصصي هستند ما فاقد امكانات اوليه هستيم.

وي بيان كرد: هم اكنون دانشجويان در ساختمانهاي جدا از هم كه مدارس ابتدايي و راهنمايي بوده‌اند و در درون منطقه مسكوني قرار دارند تحصيل مي‌كنند و با توجه به جو فرهنگي منطقه مشكلات و مزاحمت‌هايي براي دانشجويان به وجود مي‌آيد.

رييس آموزشكده فني ايلام با بيان اينكه اين آموزشكده هنوز نتوانسته قالب و فضاي واقعي خود را پيدا كند، افزود: ايجاد فضا و ساختمان آموزشي براي اين دانشكده در حد توان مسوولان استان نيست، به همين جهت ما ناچار از مدارس ابتدايي استفاده مي‌كنيم و خوابگاه‌هاي دانشجوي اين مجموعه آموزشي فاقد نمازخانه و سالن اجتماعات است.

اسدالهي خاطرنشان كرد: اين دانشكده طبق ضوابط تابع آموزش و پرورش است و حتي سرانه دانشجويي آن براساس سرانه آموزش و پرورش تعيين مي‌شود كه در مقايسه با مراكز آموزش عالي ديگر يك دهم و كمتر است.

وي نبود وسيله نقليه مناسب براي سرويس‌دهي به دانشجويان را از جمله مشكلات آن عنوان كرد و گفت: هم اكنون 830 دانشجو در رشته‌هاي روزانه و 420 نفر هم در رشته‌هاي شبانه د راين دانشكده مشغول تحصيل هستند.

اين آموزشكده هم اكنون رشته‌هاي برق و الكترونيك را در مقطع كارداني آموزش مي‌ده

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 1روز