بالاترین ردصلاحیت‌ها در آذربایجان‌غربی و کمترین در استان ایلام بوده است

سخنگوي هيات مركزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي، اعلام كرد: بر اساس آخرين آمار هيات‌هاي عالي استان‌ها در انتخابات شوراهاي اسلامي، پس از بررسي اين هيات‌ها در شهرهاي كشور ردصلاحيت‌ها از سوي هيات اجرايي از 8/11 درصد به 38/9 درصد كاهش پيدا كرده است.

حشمت‌الله فلاحت‌پيشه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين‌كه بالاترين ردصلاحيت‌ها مربوط به استان آذربايجان غربي و كمترين ردصلاحيت‌ها مربوط به استان ايلام است، گفت: آذربايجان غربي با 81/22 درصد و گيلان با 45/18 درصد بالاترين ردصلاحيت‌ها و استان‌هاي ايلام با 5/3 درصد، گلستان با 55/3 درصد و استان سيستان و بلوچستان با 4 درصد كمترين مقدار ردصلاحيت‌ها را داشتند.

وي با بيان اين‌كه 11 آذر ماه پايان روند بررسي شكايت‌هاست، اظهار داشت: در روزهاي 12 و 13 آذر ماه از سوي هيات‌هاي عالي نظارت استان‌ها به شوراي مركزي هيات نظارت و 13 تا 15 آذر نيز اسامي تاييد صلاحيت شده به فرمانداري و بخشداري‌ها فرستاده مي‌شود.

فلاحت‌پيشه در خصوص روند تاييد صلاحيت‌ها در شوراي مركزي هيات نظارت، خاطرنشان كرد: اگر شكاياتي كلي و حوزه‌اي وجود داشته باشد اين شكايات در شوراي مركزي مورد بررسي قرار مي‌گيرد و هيات مركزي دقت مجددي خواهد داشت، ولي آن‌چيزي كه در حال حاضر به عنوان نظر قاطع شناخته شده نظر نهايي هيات عالي استان‌ها است.

وي با اشاره به آخرين جلسه‌ي هيات مركزي نظارت بر انتخابات شوراها با مسوولان وزارت كشور، گفت: در اين جلسه و در خصوص تاييد صلاحيت‌ها در مواردي كه نقص قانون وجود دارد بحث و گفت‌وگو شد كه در پايان جلسه نظر تفصيلي قانون بر عهده‌ي هيات‌هاي نظارت گذاشته شده است چون مفسر قانون مجلس است.

فلاحت‌پيشه در پايان گفت: در مواردي هم كه اختلاف برداشت وجود داشت مقرر شد تا بر اساس ماده‌ي 48 قانون عمل شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز