ارایه ۲۰ طرح تحقیقاتی و ۶۸ مقاله علمی توسط اعضای هیات علمی

معاون پژوهشي دانشگاه ايلام از ارايه 20 طرح تحقيقاتي و 68 مقاله علمي در مجلات و كنفرانس‌هاي علمي داخلي و بين‌المللي از سوي اعضاي هيات علمي اين دانشگاه خبر داد.

دكتر كريمي در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اعلام اين خبر افزود: دسترسي به چنين آمار پژوهشي در حالي صورت گرفته است كه دانشگاه به دليل نوپا بودن دانشيار و يا استاد تمامي را در كادر اعضاي هيات علمي خود شاهد نيست.

وي ادامه داد: حدود 80 تا 90 عضو هيات علمي در دانشگاه به تدريس مشغول هستند كه تنها حدود 30 درصد آنان را استاديار و مابقي را مربي تشكيل مي‌دهد كه البته دانشگاه در مسير تبديل مربي به استاديار و افزودن دانشيار به كادر اعضاي هيات علمي گام‌هاي مبثتي برداشته است.

معاون پژوهشي دانشگاه ايلام با اشاره به كتب تاليف شده توسط اعضاي هيات علمي خاطرنشان كرد: 8 جلد كتاب تاليفي و يك اثر ترجمه از جمله دستاوردهاي پژوهشي اعضاي هيات علمي دانشگاه در سال 84 بوده است.

دكتر كريمي در خصوص ارتباط دانشگاه با صنعت تصريح كرد: در قالب راه اندازي دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه فعاليت‌هاي پژوهشي در راستاي ارتباط با وزارت نيرو سازمان صنايع و... پيشبرد اساي داشته است.

وي با اشاره به تركيب مقالات علمي چاپ شده و طرح‌هاي تحقيقاتي اضافه كرد: 20 طرح تحقيقاتي در سال 84 كه شش مورد از آن در سال 84 خاتمه يافته است، سه مقاله منتشر شده در مجلات علمي پژوهشي داخلي، دو مقاله علمي در مجلات علمي - ترويجي و 45 مقاله ارايه شده در كنفرانس‌هاي ملي، هشت مقاله ISI و 10 مقاله ارايه شده در كنفرانس‌هاي بين‌المللي از جمله دستاوردهاي پژوهشي دانشگاه است.

دكتر كريمي در عين حال افزود: پژوهش‌هاي كاربردي نيز در زمينه نانوكشاورزي، ايلام‌شناسي و علوم انساني صورت گرفته كه در كنار آن به شدت درصدد تقويت ارتباط با صنعت هستيم.

وي در پايان اعتبار تخصيص يافته به بخش پژوهش اين دانشگاه را رقمي حدود 580 ميليون تومان عنوان كرد و به ايسنا گفت: اعتبار تخصيص يافته محدود بوده كه با انجام يك سري فعاليتهاي اختصاصي تحقيقاتي توسط دانشجويان و اعضاي هيات علمي درصدد جبران آن برآمده‌ايم

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 17ماه و 5روز