نام وزارت "جهاد کشاورزی" به "واردات کشاورزی" تغییر یابد/ آمار تراز تجاری کشور خلاف سخنان وزیر است

به گزارش خبرنگار "مهر"، داریوش قنبری نماینده ایلام که در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح اسکندری سخن می گفت، اظهار داشت: اکتفا کردن نمایندگان به سئوال و تذکر، تاثیری در رفع مشکلات مهم وزارتخانه ها ندارد و نقش نهاد قانونگذاری را تا حد یک رسانه تنزل می دهد.

وی که از طراحان اصلی استیضاح اسکندری است، افزود: وزیر جهاد کشاورزی در هنگام کسب رای اعتماد نمایندگان ملت ، وعده داد این وزارتخانه را به سوی خودکفایی و صادرات محصولات کشاورزی سوق دهد ولی نه تنها ان وعده محقق نشد، بلکه همچنان واردات انجام شد و باید نام وزارت جهاد کشاورزی به واردات کشاورزی تغییر یابد.

این نماینده خاطر نشان کرد: در حالی که وزارت جهاد از ضعف عملکرد رنج می برد، آقای اسکندری با ارایه آمار تبلیغاتی و خلاف واقع سعی دارد خود را مدیری موفق معرفی کند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس هفتم ، در ادامه خطاب به کسانی که استیضاح وزیر جهاد را سیاسی می دانند، گفت که اگر قرار بود استیضاح بر مبنای نگرش سیاسی انجام شود، نمایندگان به جای استیضاح وزرایی که تخصصی هستند، به  استیضاح وزرای سیاسی دولت نهم می پرداختند.

قنبری همچنین خطاب به کسانی که به گفته وی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم پرهیز از تضعیف دولت، مصادره به مطلوب کرده اند، تصریح کرد: استیضاح نه تنها در جهت تضعیف دولت نیست، بلکه برای تقویت دولت مناسب است و موجب بازخوانی کارنامه وزرا می شود

وی ادامه داد : اگر وزیری توانست پاسخگوی عملکرد خود باشد مجددا رای اعتماد می گیرد و در غیر این صورت باید در جای دیگری خدمت گزار ملت باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مساله امنیت غذایی، گفت: در جمهوری اسلامی ایران، دستیابی به امنیت غذایی وخود کفایی در زمینه محصولات کشاورزی هدف همه دولت ها بود ولی نه تنها این مهم حاصل نشد، بلکه در بسیاری از محصولات همچنان سرگرم واردات هستیم.

وی در ادامه به ذکر آماری در زمینه صادرات و واردات محصولات کشاورزی و تراز تجاری کشور و مقایسه آنها با آمار اعلام شده توسط محمدرضا اسکندری وزیر جهاد کشاورزی پرداخت و متذکر شد: این آمار نشان گر دورغ گویی وزیر است و عدم صداقت و خلاق واقع گویی به ملت در یک نظام دینی و مردمی، گناه و ظلم نابخشودنی است.

قنبری در پایان از وزیر جهاد کشاورزی خواست در زمینه کاهش سطح زیر کشت پنبه، فعالیت های وزارتخانه در عرصه نانو تکنولوژی، خودکفایی برنج وافزایش قیمت گوشت قرمز با توجه به ادعای افزایش تولید دام زنده توضیح دهد و تاکید کرد: پاسخ به ابهامات موجود در این زمینه ها تشخیص این را که اسکندری صلاحیت ماندن در مقام وزارت را دارد یا ندارد، آسان می کند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -9روز