۱۱ کارگاه تخصصی مرتبط با رشته‌های پتروشیمی‌ در استان راه‌اندازی می‌شود

مديركل آموزش فني و حرفه‌اي استان ايلام از راه‌اندازي 11 كارگاه تخصصي به منظور توسعه رشته‌هاي مرتبط با پتروشيمي‌ تا پايان امسال خبر داد.

حميدرضا خانپور با اعلام اين خبر به ايسنا افزود: در 11 رشته تخصصي پتروشيمي‌ در شهرستان‌هاي دهلران و دره‌شهر، ايوان و خود شهر ايلام 11 كارگاه تخصصي پتروشيمي‌ را در رشته‌هاي جوشكاري گاز، جوشكاري برق، لوله‌كشي پايپينگ و جوش‌كاري گاز آرگن تا نيمه دوم امسال راه‌اندازي مي‌كنيم.

وي ظرفيت پذيرش آموزش در اين كارگاه‌ها را 220 نفر اعلام كرد و افزود: هم اكنون 10 كارگاه تخصصي در مناطق كارزان شيروان چرداول و مهران 80 كارآموز در دو رشته جوشكاري آرگن و لوله‌كشي صنعتي در حال آموزش هستند.

مديركل آموزش فني و حرفه‌اي ايلام به فارغ التحصيلي 11 هزار كارآموز در 10 رشته فني و حرفه‌اي در نيمه نخست امسال اشاره كرد و گفت: 1600 نفر در مناطق استان و در قالب طرح هجرت در رشته‌هاي خياطي، قاليبافي، پرورش قارچ و زنبور عسل، تعمير پمپ‌هاي سم‌پاشي و تراكتور آموزش مي‌بيند.

خانپور درباره اشتغال فارغ التحصيلان اين كارگاه‌ها گفت: با توجه به سياست‌هاي سازمان ما آموزش‌هايي را ارائه مي‌دهيم كه منجر به ايجاد اشتغال در سطح استان مي‌شود با اين هدف ما كارآموزان را در پايان دوره رها نمي‌كنيم و براي هر يك از كارآموزشان يك شناسنامه تهيه كرديم همچنين كارشناس طراحي را در اداره كل آموزش فني استان استخدام كرديم و براي اين كارآموزاني كه فارغ التحصيل مي‌شوند در كارگاه‌هاي آموزشي، خدمات مشاوره‌اي شغلي و طرح نويسي به صورت رايگان را ارائه مي‌دهيم و به كارگروه اشتغال استان اين افراد معرفي مي‌شوند و براي ايجاد بنگاه كسب و كار از وام‌هاي خود اشتغالي و وام‌هاي تسهيلات بنگاه‌هاي كوچك زودبازده و همچنين صندوق مهررضا(ع) استفاده كنن

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 9روز