شبکه‌ی فیبر نوری ایلام در مرز مهران به عراق متصل می‌شود

مدير عامل شركت مخابرات ايلام گفت: شبكه‌ي هزار كيلومتري كابل‌گذاري فيبر نوري در استان تا محل بازارچه‌ي مرزي مهران تكميل شده و به محض اعلام آمادگي دولت عراق، اتصال فيبر نوري به عراق قبل از نقاط ديگر انجام مي‌شود.

بيژن كاويان‌خواه‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: اين شبكه‌ي فيبر نوري شامل بخشي از مسيرها از سمت pc اسلام‌آباد استان كرمانشاه، سه راهي گيلان غرب، ايوان،‌ pc ايلام، مهران، ‌دهلران و دشت عباس به pc دزفول است كه براي اجراي آن بيش از 32 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري شده است.

وي گفت: هدف از ساخت اين شبكه ايجاد بستر لازم براي ارايه‌ي خدمات متعدد شبكه‌يي از قبيل افزايش ظرفيت‌هاي شبكه‌ي ثابت و همراه و واگذاري ظرفيت‌هاي جديد است.

كاويان‌خواه با اشاره به برنامه‌ريزي انجام شده براي اتصال به شبكه‌ي فيبر نوري ايران به كشور عراق گفت:‌ ما هم اكنون براي انتقال و اتصال فن‌آوري فيبر نوري به عراق از طريق مرز بين‌المللي مهران آماده‌ايم و در صورت آمادگي و تمايل عراقي‌ها،‌ شبكه‌ي فيبر نوري را به عراق متصل خواهيم كرد.

مدير عامل شركت مخابرات ايلام، اضافه كرد: با بهره‌برداري از اين فن‌آوري در سطح استان، شبكه‌ي ارتباطي و انتقال داده‌هاي ايلام از نظر كمي‌ و كيفي افزايش مي‌يابد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 11روز