فقط ۷ درصد تسهیلات بنگاه‌های کوچک اقتصادی در استان پرداخت شده است

فعلا فقط هفت درصد كل اعتبارات بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي زودبازده در استان به متقاضيان پرداخت شده و بانك‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در اين زمينه عملكرد نااميد‌كننده‌اي داشتند.

علي احمد‌هاشمي‌ ـ معاون برنامه‌ريزي استانداري ايلام ـ اظهار كرد: سال 85 به سرعت در حال گذر است و اعتبارات سال آينده نيز طي يكي دو ماه آينده ابلاغ مي‌شود و ما تاكنون تنها 10 تا 12 درصد در زمينه اعتبارات بنگاه‌هاي كوچك زودبازده در استان عقد قرارداد داشته‌ايم.

وي با بيان اينكه تاكنون نتوانسته‌ايم از فرصت وجود منابع بهره كافي ببريم افزود: اگر با همين روال كند ادامه دهيم تا پايان سال پرداختي‌هاي ما به متقاضيان از 25 ميليارد تومان كنوني به 36 ميليارد تومان يعني تنها 10 درصد كل منابع است و قابل دفاع نيست.

هاشمي‌با اشاره به اينكه بنا بود در هر هفته دو ميليارد تومان در هر بانك عقد قرارداد شود بيان كرد: بانك‌هاي عامل متاسفانه در ايجاد دست به سر كردن متقاضيان يد طولاني دارند و به انحاء مختلف در كار آنها كارشكني مي‌كنند.

معاون برنامه‌ريزي استانداري ايلام گفت: با وجود گذشت يك سال و نيم از شروع پرداخت تسهيلات بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي زودبازده هنوز نه رييس شعبه‌اي، نه كارشناس و نه كارمند بانكي تذكر كتبي دريافت نكرده است و اين نشان مي‌دهد مديران بانك‌ها بين كسي كه كار مي‌كند و آن كه كار نمي‌كند فرقي نمي‌گذارند.

وي اضافه كرد: كارنامه بانك‌هاي عامل در زمينه پرداخت اين تسهيلات چيزي جز ياس به دنبال ندارد و نشان دهنده اين است كه در زمينه ما جدا كار نمي‌كنيم و درجا مي‌زنيم.

ميزان كل تسهيلات بنگاه‌هاي كوچك زودبازده در استان ايلام 360 ميليارد تومان است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 14روز