مردم استان ایلام عید سعید غدیر را گرامی داشتند

شيفتگان خاندان ولايت و نبوت در استان ايلام طي ديشب و امروز با برگزاري آيين‌هاي ويژه جشن و سرور در مساجد و تكايا، عيد سعيد غدير را گرامي داشتند.

دوستداران امامت و ولايت در اين استان با پخش شيريني و شكلات بار ديگر مراتب اخلاص و ارادت خود را نسبت به اميرمومنان حضرت علي (ع) و خاندان مطهرش به نمايش گذاشتند.

به همين مناسبت روز پنجشنبه جشن با شكوهي با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام، استاندار، روحانيون، مسوولان و قشرهاي مختلف مردم در مسجد جامع شهر ايلام برگزار شد.

دراين آيين رييس شورايعالي حوزه علميه قم گفت: ترويج و توسعه دين اسلام و ولايت مداري ملت ايران ريشه در حادثه غدير دارد.

حجت‌الاسلام حسيني بوشهري با اشاره به عيد غدير خم افزود: در اين روز بزرگترين حادثه براي شيعيان رقم خورد و نعمت ولايت و امامت براي آنها آشكار گرديد.

وي اضافه كرد: روز غدير، روز امامت و روز عبرت است، مردم بايد عبرت‌هاي غدير را از ياد نبرند و نگذارند تاريخ تلخ گذشته مجددا تكرار شود.

وي خاطر نشان ساخت: اكنون مهمترين اصل قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ولايت فقيه است، مساله‌اي كه دشمن زياد روي آن حساسيت دارد، مردم بايد قدر ولي فقيه را بدانند و از آن پشتيباني كنند.

حجت‌الاسلام بوشهري گفت: تهديدهاي سردمداران آمريكا و ايادي استكبار عليه ايران اسلامي با هدف جلوگيري از توانمندي دانشمندان، جوانان، ترويج اسلام علوي و غديري است.

به همين مناسبت مردم شهرها و روستاهاي تابعه استان ايلام با برپايي جشن‌هاي باشكوهي در كوي و برزن عشق و ارادت خود را به مولاي متقيان حضرت امير المومنين (ع) به معرض نمايش گذاشتند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز