یک مسوول: ایلام می‌تواند نقش مهمی در صدور محصولات باغی داشته باشد.

معاون وزير جهاد كشاورزي در امور باغباني گفت: استان ايلام با هفت هزار هكتار باغ علاوه بر تامين نياز استان، مي‌تواند نقش مهمي در صدور محصولات كشاورزي داشته باشد.

"علي يوسفي" روز پنجشنبه در جريان بازديد از طرحهاي باغباني استان ايلام بيان كرد:استعداد غني خاك در اين استان شرايط مساعدي را براي توليد محصولات باغي فراهم ساخته است.

وي تاكيد كرد: با توجه به كيفيت بالاي ميوه توليدي در باغات استان و استعداد اراضي آن، حمايت و توسعه اين بخش ضروري به نظر مي‌رسد.

وي به توليد محصولات جديد از جمله گل و گياه اشاره كرد و گفت: زمينه براي اجراي طرحهاي جديد در استان فراهم است.

معاون وزير جهاد سازندگي، صادرات محصولات باغي و گل و گياه را يكي از عوامل مهم براي توسعه اين بخش دانست و بر لزوم توجه به برنامه‌ريزي و خدمات بيشتر به كشاورزان ايلامي تاكيد كرد.

مدير باغباني جهاد كشاورزي ايلام نيز در گزارشي از وضعيت باغات استان گفت: در سال جاري بيش از چهار هزار تن انواع محصولات باغي و بيش از ‪ ۴۰۰‬تن انواع صيفي‌جات در استان توليد شده است.

"محمدعلي اقدسي" بيان كرد: توليد محصولات باغي استان به دليل سرمازدگي نسبت به سال گذشته كاهش داشته است.

وي اظهار داشت: از مجموع هفت هزار هكتار باغ "گردو"، "هلو"، "سيب"، "آلو"، "انجير" "انار"، "مركبات" و "خرما" در استان بيش از پنج هزار و ‪ ۵۰۰‬هكتار آن غيربارور است.

وي افزود: همچنين بيش از ‪ ۹۰‬واحد گلخانه‌اي در استان فعال بوده و اكنون بيش از ‪ ۲۰‬واحد آن اقدام به كشت پاييزه كرده‌اند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز