استاندار ایلام : سوگواری در ماه محرم باید بدون حاشیه باشد.

استاندار ايلام گفت: آيين‌هاي عزاداري و سوگواري ايام محرم بايد بدون هرگونه حاشيه‌اي برگزار شود.

"علي‌محمد آزاد" روز يكشنبه در همايش هياتهاي مذهبي استان ايلام افزود:
متاسفانه در سالهاي اخير زمينه‌هايي فراهم شده، بطوريكه در برخي عزاداريها و مداحي‌ها حالات و اشعاري بكار مي‌رود كه در خور شان امام حسين (ع) نبوده و از فرهنگ ما دور است.

وي ادامه داد: اگر اين روند ادامه داشته باشد، ضربه‌هايي به دين وارد مي‌شود كه جبران كردن آنها دشوار است.

وي اضافه كرد: متاسفانه يكي از اشكالاتي كه در اين زمينه وجود دارد كنترل نشدن افرادي بوده كه به عنوان مداح در عزاداريها شركت مي‌كنند.

آزاد خاطرنشان كرد: بايد افرادي كه به عنوان مداح پشت تريبون قرار گرفته شناخته شده باشند و با هر وسيله و حرفي مردم را به وجد نياورند.

وي اظهار داشت: امروز دشمنان ما ديگر از توپ و تانك عليه ما استفاده نمي‌كنند بلكه قصد دارند با تهاجمات فرهنگي دين، اعتقاد و ايمان جوانان ما را سست كنند.

وي گفت: ماداميكه ايمان و دين باوري در جوانان وجود داشته باشد، در اين كشور هيچ گونه خللي وارد نشده و هيچ گاه مورد حمله دشمن قرار نمي‌گيرد.

استاندار ايلام تصريح كرد: بدون شك ايمان و دين‌باوري ملت ايران در جريان جنگ تحميلي ثابت شده است.

وي با بيان اينكه امروز دين‌باوري مردم ايران مورد تهديد دشمن قرار گرفته است، افزود: بايد هوشيار بوده و با توجه كامل در مقابل اين هجمه‌هاي فرهنگي مقاومت كرد.

فرمانده نيروي انتظامي استان ايلام نيز در اين همايش گفت: تهديدهاي آن سوي مرزها هم‌اينك به صورت تهاجمات فرهنگي وارد كشور ما مي‌شود.

امير "جعفر دارابي" افزود: اكنون مسايل امنيتي و هجوم فرهنگي از قبيل اعتياد در كشور ما جدي شده و از طرفي خلاهاي قانوني وجود دارد كه نمي تواند اين قضيه را ريشه كن كند.

وي با بيان اينكه هم اكنون كليه جرايم در سطح استان ايلام در كنترل بوده افزود: ايلام اكنون از امنيت نسبي برخوردار بوده كه در كشور در حد مطلوب است.

امير دارابي افزود: جرايم اجتماعي در استان ايلام به علت اعتقادات مذهبي مردم در ماه محرم تا ‪ ۳۰‬درصد كاهش مي‌يابد.

وي با بيان اينكه عده‌اي در ماه محرم سوء‌استفاده‌كرده و ايجاد مزاحت مي كنند، ابراز اميدواري كرد، حداكثر پوشش امنيتي در اين ماه تامين شود.

در اين همايش يك روزه كه با عنوان "فجرآفرينان عاشورايي" برگزار شد، ‪ ۲۰۰‬نفر از اعضا هياتهاي مذهبي استان ايلام شركت داشتند.

اكنون بيش از ‪ ۵۰۰‬هيات مذهبي در استان ايلام فعال است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز