عملیات اجرایی ساخت کارخانه فولاد ایلام بزودی آغاز می‌شود

مدير عامل شركت فولاد "منجل" ايلام گفت: پس از ‪ ۱۲‬سال تلاش پيگير، عمليات اجرايي ساخت كارخانه فولاد بزودي در اين استان آغاز مي‌شود.

"كريم رحيمي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين كار- خانه با ظرفيت سالانه ‪ ۴۰۰‬هزار تن ذوب و ‪ ۴۰۰‬هزار تن محصول ديگر در گستره ‪ ۲۰‬هكتار در منطقه منجل ايلام احداث مي‌شود.

وي افزود: بيش از ‪ ۱۶۰‬ميليون يورو اعتبار از محل صندوق ذخيره ارزي براي ساخت اين كارخانه گشايش اعتبار شده است.

وي با اشاره به اشتغالزايي اين طرح، نزديكي ايلام به كشور عراق و مستعد بودن بازارهاي آن و آغاز طرح راه آهن جنوب استان گفت: به منظور رشد و توسعه استان اين طرح بايد در اولويت سرمايه‌گذاري قرار گيرد.

رحيمي با تاكيد بر اينكه اجراي اين طرح به حمايت همه مسوولين نياز دارد گفت: در صورت بهره‌برداري از اين طرح براي بيش از سه هزار نفر در استان به طور مستقيم اشتغال ايجاد خواهد شد.

وي تاكيدكرد: باتوجه به‌اينكه سهم استان ايلام در صنعت كشور كمتر از نيم درصد است، همه مسوولين بايد با توجه به منابع غني استان در زمينه صنعت براي افزايش اين سهم در استان تلاش كنند.

استان ايلام با مساحت دو هزار متر مربع از نظر سطح توسعه يافتگي رتبه ‪۲۷‬ كشور را داراست و تنها يك درصد كل اعتبارات عمراني كشور به ايلام اختصاص مي‌يابد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 10ماه و -11روز