وزیر دفاع به عنوان نماینده ویژه رییس‌‏جمهور در رسیدگی به مناطق آلوده به مین انتخاب شد.

سردار سرتيپ مصطفي محمدنجار، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به عنوان نماينده ويژه رييس‌‏جمهوري براي رسيدگي به مناطق آلوده به مين انتخاب شد.
به گزارش خبرنگار "ايلنا"، محمد نجار شب گذشته در حاشيه برگزاري جلسه هيات دولت در استان ايلام با بيان آنكه براي پاكسازي 750 هزار هكتار مناطق مين‌‏گذاري شده، تصميمات فراواني گرفته شده است، گفت: در اين باره جلسات بسياري داشته‌‏ايم و در بازديدي كه در اين سفر از مناطق عملياتي و آلوده به مين انجام شد، كارهاي كارشناسي خوبي بر روي اين مساله صورت گرفت.
وي تصريح كرد: در جلسه هيات دولت نيز تصميمات بسيار خوبي گرفته شد و من نيز به عنوان نماينده ويژه رييس‌‏جمهور قرار است اين موضوع را بررسي كنم و طرح‌‏هاي لازم را به سازمان مديريت و برنامه‌‏ريزي ارايه تا بودجه مورد نياز آن اختصاص يابد.
محمدنجار ادامه داد: بر اساس برنامه‌‏ريزي‌‏هاي انجام شده قصد داريم با كمك نيروهاي مسلح, سپاه, ارتش و نيروهاي مردمي و با تجربه‌‏اي كه در دوران دفاع مقدس به دست آورده‌‏ايم، اين مين‌‏ها را جمع‌‏آوري كنيم تا مردم اين استان بتوانند از زمين‌‏هاي مين‌‏گذاري شده به خوبي استفاده كنند.
وي در پاسخ به اين سوال كه رسيدگي به اين موضوع طولاني شده است، گفت: امروز پنج استان ما به مين آلوده است، درست است كه 17 سال از جنگ مي‌‏گذرد ولي رسيدگي به اين مساله بسيار طولاني شده است ولي الان به دليل مشكلات فعلي وقت توضيح درباره دلايل عدم رسيدگي را ندارم.
وزير دفاع ادامه داد: در دولت آقاي احمدي‌‏نژاد اين تصميم‌‏گيري صورت گرفته تا با سرعت و قدرت لازم و بودجه مورد نياز اين مشكل حل شود.
وي درباره تصميم‌‏گيري در خصوص كمك به افراد آسيب‌‏ديده از مناطق آلوده به مين، گفت: البته مصوبه‌‏اي از گذشته وجود داشته است و استانداري موظف بود كمك‌‏هايي را به آسيب‌‏ديدگان انجام دهد اما علاوه بر آن قرار شده است تا بررسي‌‏هاي ديگري نيز صورت بگيرد و پيشنهادهاي جديدي ارايه شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز