معافیت مالیاتی ۱۰ ساله برای سرمایه‌گذاری در ایلام

در جلسه امشب هیئت دولت در ایلام مصوبات مختلف همچون اختصاص 200 میلیون دلار برای انجام طرح‌های ‌اقتصادی و نیز پرداخت 1500 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های ‌اشتغال زای زود بازده به تصویب رسید.
به گزارش مهر، مهمترین مصوبات امشب هیئت دولت که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، نماینده مردم در مجلس خبرگان، نمایندگان ایلام در مجلس و مدیران این منطقه برگزار شد، مصوبات زیر به عنوان مهمترین سرفصل‌های ‌محرومیت زدایی از ایلام به تصویب رسید:

* اختصاص مبلغ 700 میلیارد ریال اضافه بر اعتبارات مقرر به منظور ایجاد طرح‌های ‌ضروری که 400 میلیارد ریال آن در سال 85 پرداخت خواهد شد.

* اختصاص مبلغ 200 میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی برای انجام طرح‌هایی ‌که دارای توجیه فنی و اقتصادی هستند که مهمترین سرفصل آن طرح‌های ‌کشاورزی و صنعتی خواهد بود.

* احداث 4 باب مدرسه شبانه روزی و یک باب آموزشکده فنی حرفه ای.

* پرداخت مبلغ 123 میلیارد ریال بابت مابه التفاوت سود تسهیلات و کارمزد وام‌های ‌بانکی.

* پرداخت تا سقف 1500 میلیارد ریال به طرح‌های ‌اشتغال زای کوچک و زود بازده.

 * پرداخت 50 میلیارد ریال وام قرض الحسنه برای ازدواج و ودیعه مسکن جوانان استان علاوه بر مبالغ عادی اختصاص یافته به ایلام.

* پرداخت وام 5 درصدی برای احداث 4 هزار واحد مسکونی روستایی.

* مقرر شد بنیاد مسکن برای واحدهای روستایی که دارای طرح هادی بوده و فاقد سند مالکیت هستند، برگه عمران صادر کند و بانک مرکزی نیز این برگه را به عنوان وثیقه بپذیرد.

* کلیه طرح‌های ‌سرمایه گذاری استان تا 10 سال از پرداخت مالیات معاف هستند.

* اتصال شهرهای دره شهر و آبدانان به شبکه سراسری فیبر نوری و اتصال کلیه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان به شبکه اینترنت.

* تکمیل فازهای 3و 4 دانشکده فنی استان توسط وزارت نفت.

* احداث یک باب آزمایشگاه، تکمیل کتابخانه مرکزی و سالن غذاخوری دانشگاه ایلام و همچنین تکمیل خوابگاه، محوطه سازی و کامل نمودن مسجد دانشگاه علوم پزشکی استان.

* اختصاص 10 میلیون دلار از محل فاینانس برای اصلاح و بازسازی ساختمانهای واقع در بافت فرسوده ایلام.

* پیش بینی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه راه ایلام - حمیل - صالح آباد به کرمانشاه در سال 85.
 

 
استاندار جدید ایلام با اشاره به جلسه امشب هیات دولت در این استان گفت: مصوبات امشب دولت توسعه کوتاه و دراز مدت ایلام را در زمینه‌های ‌مختلف به همراه دارد.
علی محمد آزاد پس از پایان جلسه امشب هیات دولت اظهار داشت: مصوبات هیئت دولت راه گشای توسعه ایلام است که اثرات آن تدریجا در طول 4 سال آینده مشخص خواهد شد.

استاندار جدید ایلام افزود: می‏توان به وضوح تاثیر این مصوبات را در بخش‌های ‌مختلف استان چون اقتصادی و آموزشی مشاهده کرد چون هم این مصوبات به اشتغال کوتاه مدت مردم این منطقه نظر دارد و هم طرحهای زیربنایی را مد نظر قرار داده است.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم با پیگیری‌هایی ‌که در آینده صورت می‏گیرد بتوانیم محرومیت را در اسرع وقت از چهره این استان مستعد بزداییم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز