دانشگاه پیام‌نور ایلام با کمبود اعضای هیات علمی در مقطع دکتری روبروست

رييس دانشگاه پيام نور ايلام گفت: كمبود هيات‌ علمي در مقطع دكتري و منابع آزمايشگاهي، نبود كتابخانه مناسب و عدم وجود فضاي كافي و مناسب براي فعاليتهاي فرهنگي از عمده مشكلات دانشگاه پيام نور و دانشجويان آن است.

دكتر جاوري در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران، افزود: دانشگاه پيام‌نور مركز ايلام با مشكلات زيادي براي ارتقاي سطح علمي و فرهنگي دانشجويان و كارگاه و لابراتوار براي رشته‌هاي علوم پايه، معماري، جغرافيا، زبان و سايتهاي كامپيوتر و اينترنت شده است.

وي افزود: براي رفع مشكلات فرهنگي دانشگاه اقدام به تشكيل شوراي فرهنگي دانشگاه كرده‌ايم كه فعاليتهاي فوق‌العاده در زمينه علمي، فرهنگي، ورزشي و اردوهاي سياحتي و زيارتي را تحت پوشش قرار مي‌دهد. ولي با اين وجود دانشجويان دانشگاه از كمبود امكانات آزمايشگاهي و كتابخانه مناسب با كتابهاي جديد رنج مي‌برند.

وي اظهار كرد: مجهز نبودن آزمايشگاه‌هاي دانشگاه به علم روز از ديگر مشكلات دانشگاه است.

رييس دانشگاه پيام‌نور اضافه كرد: استان ايلام نياز مبرم به يك آزمايشگاه مركزي براي دانشگاه پيام نور دارد كه درصورت وجود آن مي‌توان براي استفاده استاني ازجمله پروژه‌هاي علمي استاني و حتي استفاده ساير دانشگاه‌هاي استان از چنين آزمايشگاهي استفاده كرد.

وي از ديگر مشكلات دانشگاه را نبود كارايي مناسب سيستم آموزش جامع دانشگاه پيام‌نور نام برد و گفت:‌متاسفانه بعضي از سازمانها و ارگانهاي استاني در زمينه خدمات رساني به دانشگاه، پرسنل و دانشجويان دانشگاه همكاري لازم را نمي‌كنند.

لازم به توضيح است، بيش از 3200 دانشجو در 16 رشته مختلف دانشگاه پيام نور مركز ايلام در حال تحصيل هستند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -14روز