طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در ایلام آغاز شد.

رييس راهنمايي و رانندگي ايلام گفت: با توجه به مصوبه دولت و تصميم سازمان محيط زيست خودروهاي بالاي 30 سال و فرسوده استان از رده خارج مي‌شوند.


سرهنگ شمس الله فرجي روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: مالكان اين خودروها مي‌توانند با مراجعه به كارخانجات خودروسازي داخلي و نمايندگي آنها در استان نسبت به جايگزيني اين خودروها اقدام كنند.


وي همچنين به استفاده الزامي از كمربند ايمني اشاره كرد و گفت: استفاده از كمربند ايمني براي رانندگان در معابر درون و برون‌شهري الزامي است.


رييس راهنمايي و رانندگي استان ايلام بيان كرد: در همين راستا براي راكبين و يا ترك نشينان موتورسيكلت استفاده از كلاه ايمني اجباري بوده و اجراي آن در دستو ركار قرار دارد.


سرهنگ فرجي از تغيير در رعايت حق‌تقدم حركت در ميادين خبر داد و گفت: وسايل نقليه‌اي كه در ميدان در حال حركت هستند، طبق قانون جديد داراي حق‌تقدم هستند.


وي ابراز اميدواري كرد كه استفاده از كمربند ايمني براي سرنشين خودروها، كلاه ايمني براي راكبين موتورسيكلت و رعايت حق‌تقدم در ميادين و تمامي قوانين راهنمايي و رانندگي به عنوان يك فرهنگ هم‌اكنون روزانه 60 هزار خودرو در سطح استان ايلام تردد مي‌كند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 10روز