کارکنان بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام تجمع کردند

جمعي از كاركنان بيمارستان امام خميني(ره) شهر ايلام روز شنبه در اعتراض به آنچه "پايين بودن حقوق و مزايا" ناميدند، در محوطه حياط اين مركز درماني تجمع كردند.

اين افراد كه شمارشان به بيش از ‪ ۷۰‬نفر مي‌رسيد، خواستار ارتقا حقوق و مزاياي شغلي خود شده و از رفتن به محل كار خودداري كردند.

يكي از تجمع‌كنندگان گفت: از سال گذشته بخشنامه‌اي مبني بر پرداخت حق جذب و فوق‌العاده شغلي براي كاركنان و پرستاران بيمارستانها ارسال شده است.

"محمود قيصربيگي" بيان كرد: بر اساس اين بخشنامه هر كدام از كاركنان به ترتيب بين ‪ ۵۰‬تا ‪ ۸۰‬هزار تومان به حقوق آنان افزوده مي‌شد.

وي ادامه داد: از اول سال جاري تاكنون اين بخشنامه عملي شده اما حق جذب و فوق‌العاده شغلي كاركنان اين بيمارستان در ماه جاري به دلايلي نامعلومي پرداخت نشده است.

معترض ديگري گفت: كاركنان بيمارستان بر اساس اين اضافه حقوق برنامه- ريزي داشته‌اند.

وي كه نخواست نامش فاش شود افزود: قطع حق جذب و فوق‌العاده شغلي باعث بي‌رغبتي و بي‌انگيزگي كاركنان براي ادامه كار شده است.

وي تاكيد كرد: تا زماني كه مسوولان دانشگاه علوم پزشكي به خواسته آنان توجه نكنند از رفتن بر سركار خودداري مي‌كنند.

رييس دانشگاه علوم پزشكي ايلام نيز در اين خصوص گفت: تعداد زيادي از كاركنان اين دانشگاه بر اساس امتيازبندي سال گذشته مشمول حق جذب و فوق- العاده شغلي شدند.

دكتر"فيض‌الله منصوري" در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: از اوايل سال جاري تاكنون حقوق و مزاياي اين كاركنان بر اساس امتيازبندي پرداخت شده است.

وي ادامه داد: اين در حالي است كه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور به تازگي نحوه اين امتيازبندي را تغيير داده كه بر اساس آن تعداد زيادي از كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور موفق به كسب نمره حد نصاب ارتقا شغلي نمي‌شوند.

وي اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكي ايلام در نامه‌اي به وزارت بهداشت و سازمان مديريت برنامه‌ريزي اعتراض خود را نسبت به اين اقدام ارسال كرده است.

منصوري گفت: مشكل اين كاركنان بايد از طريق وزارتخانه حل شود و مسوولان دانشگاه علوم پزشكي ايلام نيز پيگير رفع مشكل آنان هستند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 9روز