دانشگاه ایلام در یک نگاه؛ آموزشکده‌ی کشاورزی دانشگاه رازی دیروز و دانشگاه ایلام امروز

دانشگاه ايلام از سال 1370 و همزمان با سفر مقام معظم رهبري به استان ايلام فعاليت خود را به طور مستقل آغاز كرده است و پيش از آن نيز از سال 1355 به صورت دانشكده‌ي دامپروري و آموزشكده‌ي كشاورزي به عنوان زير شاخه‌اي از دانشگاه رازي كرمانشاه فعاليت مي‌كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين دانشگاه هم اكنون داراي دانشكده‌هاي كشاورزي، علوم انساني و علوم پايه و آموزشكده‌هاي دامپزشكي و مهندسي و 21 رشته‌ي تحصيلي با مجوز قطعي و 4 رشته‌ با مجوز مشروط است و تعداد اعضاي هيات علمي آن هم اكنون 135 نفر است كه 32 نفر آنان داراي مدرك دكترا، 90 نفر كارشناسي ارشد و سه نفر كارشناسي هستند و 20 نفر از آنها به صورت بورسيه در داخل و خارج كشور مشغول تحصيل هستند.

از مجموع بيش از 4 هزار دانشجوي دانشگاه ايلام، حدود 60 درصد آنان بومي هستند و 70 درصد آنها در مقطع كارشناسي و دوره‌هاي روزانه مشغول به تحصيل هستند.

دانشگاه ايلام داراي دو دبيرستان وابسته (دخترانه و پسرانه) و دو آموزشگاه ابتدايي و غيرانتفاعي است و 4 تشكل سياسي، 14 انجمن و 11 كانون فرهنگي و هنري و 25 نشريه دارد.

دانشگاه ايلام داراي آزمايشگاهها و كارگاههاي زراعت، بيوتكنولوژي، بيماريهاي گياهي، حشره‌شناسي، خاك‌شناسي، شيمي عمومي، شيمي آلي، شيمي تجزيه، فيزيك، ميكروب‌شناسي، بهداشت مواد غذايي، انگل‌شناسي، بيوشيمي، آزمايشگاههاي جنگل و مرتع، بتن و مكانيك خاك است.

اين دانشگاه در سال تحصيلي جديد 900 دانشجوي جديد پذيرش كرده است و داراي 25 رشته‌ي تحصيلي، شامل شش رشته در مقطع كارشناسي، چهار رشته كارشناسي ارشد و بقيه كارداني است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز