عدم توزیع کتب درسی در ایلام مشکلی جدی پیش روی دانش‌آموزان

با وجود گذشت چندین هفته از شروع سال تحصیلی اما همچنان برخی از دانش‌آموزان ایلامی کتب درسی در بین آنان توزیع نشده است و با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

عدم توزیع کتب درسی در ایلام مشکلی جدی پیش روی دانش‌آموزان
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، بیش از یک ماه از آغاز سال تحصیلی ۹۸_ ۹۹ طی شده اما متاسفانه عدم توزیع کتب درسی مقاطع دبیرستان به یک معضل برای دانش آموزان و خانواده‌های آنان تبدیل شده است.

هر چند پیگیری‌های بسیاری از سوی مدیران مدارس در اینباره انجام شده اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده و همچنان مشکل نبود کتاب مقاطع متوسطه نظری پابرجاست.

کاهش سطح کیفی آموزش

صلاح کرمی یکی از دانش آموزان ایلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: بیش از ۶ هفته از آغاز سال تحصیلی گذشته اما متاسفانه هنوز کتب درسی توزیع نشده است و کماکان منتظر هستیم.

وی افزود: مسلما نبود کتب درسی تاثیر منفی در کاهش سطح کیفی آموزش دانش آموزان دارد و ضروری است هر چه سریعتر این مشکل برطرف شود تا دانش آموزان بتوانند خود را برای امتحانات میان ترم آماده کنند.

لزوم پاسخ‌گویی مسوولان

یکی از والدین دانش آموزان نیز در این خصوص می‌گوید: ده‌ها روز از سال تحصیلی می‌گذرد اما همچنان وضعیت کتب درسی تعیین تکلیف نشده و بسیاری از دانش آموزان به دلیل نبود کتاب با مشکلات درسی و عدم  درک مفهوم دروس مواجه‌اند.

وی افزود: چه کسی در خصوص افت تحصیلی دانش آموزانی که از اول سال تحصیلی از کتاب محروم بوده اند پاسخگو است؟ مسوولان باید پاسخگوی این کم کاری باشند.

دلیل توزیع دیرهنگام کتب درسی / تا شنبه مشکل کمبود کتاب حل می‌شود

علیرضا هاشمی کارشناس کتب درسی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: تا روز شنبه مشکلات توزیع کتاب در استان به‌طور کامل مرتفع می‌شود.

وی افزود: توزیع کتاب طی روزهای اخیر در سطح استان انجام شده و کمبودهای موجود موردی است که با پیگیری‌های انجام شده تا روز شنبه توزیع می‌شوند.

کارشناس کتب درسی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه ثبت سفارشات کتب درسی امسال از طریق سامانه انجام شده و با توجه به ثبت دیر هنگام سفارشات، شاهد ارسال دیر هنگام کتب درسی بودیم، تصریح کرد: باید ثبت سفارشات در تابستان انجام می‌شد تا شاهد بروز این مشکلات نباشیم.

هاشمی ادامه داد: نقل و انتقالات دانش آموزان نیز از دیگر دلایل کمبود کتب درسی در استان است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در استان تنها مقاطع متوسطه نظری با مشکل کمبود کتاب مواجه بوده‌اند گفت: با توجه به اینکه چند سالی است ثبت سفارش کتاب‌های درسی به صورت اینترنتی انجام می‌شوند، خانواده‌ها و دانش‌آموزان از زمان اعلام ثبت سفارش باید نسبت به نام نویسی اقدام کنند تا در هنگام توزیع کتاب‌ها مشکلی وجود نداشته نداشته باشد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 3روز