پنج‌شنبه 12 تیر 1399

سالانه حدود ۴۰ درصد مقالات دانشگاه ایلام در مجلات ISI منتشر می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام گفت: سالانه حدود ۴۰ درصد مقالات دانشگاه ایلام در مجلات ISI و حدود ۶۰ درصد آن‌ها در مجلات ISC منتشر می‌شود.


حسین مهدی‌زاده، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص مقالات منتشره دانشجویان و اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت: طی سه سال اخیر ۵۹۹ مقاله در حوزه کشاورزی و ۵۳۲ مقاله در بخش ادبیات و علوم انسانی و ۴۷۷ مقاله در گروه علوم پایه از سوی دانشگاه ایلام در مجلات داخلی و خارجی به انتشار رسیده است.

مهدی‌زاده افزود: علاوه بر این، در بخش فنی مهندسی ۱۹۶ مقاله و در حوزه پیرادامپزشکی ۵۲ مقاله از سوی دانشجویان و اساتید دانشگاه ایلام طی این سه سال به انتشار رسیده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام با اشاره به اینکه این دانشگاه دارای ۲۰۰ عضو هیات علمی است، اظهار کرد: سرانه تولید علمی اعضای هیات علمی دانشگاه در سال حدود ۳ مقاله است و از این جهت جزو دانشگاه‌های متوسط خوب کشور از نظر سرانه علمی هستیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد مقالات دانشگاه ISI و حدود ۶۰ درصد آن‌ها ISC است، ابراز کرد: تمرکز دانشگاه ایلام در بخش تولید مقالات علمی بر حوزه‌های زیست فناوری، گیاهان دارویی، مطالعات نانو، فناوری اطلاعات، تغذیه دام، بیماری‌های مشترک انسان و دام، خشکیدگی بلوط و ریزگرد‌ها است.

نظرات ارسال نظر