دوشنبه 23 تیر 1399
اربعین ۱۳۹۸

مشکلی برای تامین پول و ارز زائران در مهران وجود ندارد

قاسم سلیمانی دشتکی روز جمعه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: ۶۰ خودپرداز در شهر مهران و مسیر مستقر است و زائران می‌توانند تا سقف پنج میلیون ریال پول برداشت کنند.

وی یادآور شد: همچنین چهار صرافی و شش شعبه بانکی آماده تحویل ارز به زوار در مرز مهران هستند و زائرانی که از مبدا ارز تهیه نکرده‌اند، می‌توانند ارز مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی همچنین از استقرار خزانه سیار در شهرستان مرزی مهران خبر داد و افزود: با هماهنگی‌های قبلی بانک مرکزی، خزانه سیار در مهران راه‌اندازی شده است که مشکلی از نظر تامین پول و انتقال پول به مهران با توجه به حجم زوار وجود نداشته باشد.

استاندار ایلام همچنین از تمامی رانندگان خواست: بیش از هر چیز به سلامت جان خود و خانواده‌ و همراهان توجه داشته باشند و در صورت خستگی و خواب‌آلودگی از رانندگی پرهیز و در موکب‌ها و محل‌های اسکان طول مسیر استراحت کنند.

سلیمانی دشتکی افزود: در این روزها شاهد تصادف و سوانح رانندگی هستیم که موجب فوت و مصدوم شدن جان زوار می‌شود که بر اساس شواهد و بررسی پلیس خواب‌آلودگی و عدم توجه به سرعت مجاز عامل اصلی این سوانح بوده است.

وی تاکید کرد: یک لحظه غفلت موجب وقوع و ایجاد مشکلاتی برای زوار می‌شود و علاوه بر خسارات مالی موجب تلفات جانی می شود که بسیار دردناک است.

وی همچنین از وزارت راه و شهرسازی و پایانه حمل و نقل کشور خواست: تمهیدات لازم برای بازگشت زوار و تامین اتوبوس مورد نیاز زائران را از هم اکنون فراهم کنند تا ما با مشکل مواجه نشویم.

به گزارش ایرنا، در شبانه روز گذشته ۲۸۰ هزار نفر مرز بین المللی مهران تردد کردند.

نظرات ارسال نظر