دوشنبه 23 تیر 1399
اربعین ۱۳۹۸

خودروهای ورودی به مهران به پارکینگ های حاشیه شهر هدایت می‎شوند

سرهنگ رضا همتی زاده روز جمعه در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هرچند پارکینگ های درون شهری مهران تکمیل نشده اند اما بدلیل جلوگیری از ترافیک بیشتر با توجه افزایش تعداد زائران از ورود خودورها ممانعت می شود.

وی یادآور شد: برای رفاه حال زائران با توجه به ترافیک شدید یک پارکینگ به مساحت هفت هکتار جنب فرودگاه ایلام تعبیه شده است و زائران می توانند خودوروهای خود را به این پارکینگ هدایت کرده و با آسودگی خاطر و به دور از ترافیک به سفر خود ادامه دهند.

رئیس پلیس راه ایلام تاکید کرد: به دلیل اوج تردد خودروها و عدم گنجایش جاده های استان همچنین عدم یکنواختی نقاط جاده ای، ترافیک سنگینی ایجاد شده و پلیس راه کشور و استان محدویت هایی را از ساعت ۱۲ شب گذشته تا چهار صبح امروز در مسیر ایلام به مهران و بلعکس ایجاد کرد.

سرهنگ همتی زاده یادآور شد: بدلیل شدت ترافیک بسیاری از رانندگان به سمت شهرهای سرابله، ایوان و ایلام هدایت شدند تا از خدمات درون شهر بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه تردد خودروها امسال نسبت به مشابه سال قبل سه برابر افزایش یافته است، گفت: روز گذشته بدلیل حجم بالای تردد هشت بار محدودیت ترافیکی در مسیر ایلام به مهران توسط پلیس راه ایجاد شد و برخی از مسیرها نیز یک طرفه شدند.

سرهنگ همتی زاده تاکید کرد: اتوبوس هایی که زائران را به مهران منتقل می کنند در بازگشت به مسیر مهران – ملکشاهی - ایلام هدایت می شوند.

رئیس پلیس راه استان ایلام اضافه کرد: ۶۵ درصد تصادفات در استان ایلام به دلیل خواب آلودگی، خستگی و سرعت غیر مجاز رخ می دهد.

وی از شهروندان خواست برای رسیدن به مقصد سرعت مطمئنه را رعایت کنند و در طول مسیر استراحت کافی داشته باشند.

نظرات ارسال نظر