پروژه راه سازی یادمان شهدای قلاویزان افتتاح شد/ افتتاح چند طرح محرومیت‌زدایی در زردآلوآباد

پروژه راه‌سازی یادمان شهدای قلاویزان شهرستان مهران تا بزرگراه مرز مهران به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا، طرح بهسازی و آسفالت یادمان شهدای قلاویزان شهرستان مهران به طول ۳.۵ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران به بهره برداری رسید.

«علی اصغر کاظمی» مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  در مراسم بهره برداری از این پروژه با گرامی داشت خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس گفت: طول این مسیر از بزرگراه مهران- مرز تا نقطه ایثار ۳ و نیم کیلومتر می باشد که ظرف دو ماه با هزینه بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال توسط این اداره کل به انجام رسید.

 وی گفت:  برای انجام این پروژه ۱۹۰۰ متر مکعب زیراساس، ۲۹۵۰ متر مکعب بیس و ۲۶۵۰ تن آسفالت مورد استفاده قرار گرفت و ۴ دستگاه پل لوله ای نیز در این مسیر احداث شد.

سرلشکر سلامی در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: تلاش بسیار فشرده و قوی از سوی دستگاههای مختلف در استان ایلام که مسئولیت خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی را برعهده دارد، در حال انجام است.

وی با بیان اینکه چشم اندازی که ما از وضعیت پایانه مرزی و مسیر ایلام به مهران مشاهده کردیم به نسبت سال گذشته امید بخش بوده  و تلاشهای بسیار ارزشمند و خوبی صورت گرفته است، افزود: در زمینه گسترش راهها و سهولت تردد و حرکت زائرین، ایجاد پارکینگ های متنوع، مجتمع های اسکان و اقامت و به منظور سهولت حرکت زائرین به سمت کربلای معلی تلاشهای بسیار خوبی انجام شده که قابل تحسین است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیش بینی می شود  امسال تعداد زائرین اربعین بیشتر باشد، تصریح کرد: مسئولین مختلف استان هم در زمینه تامین امنیت و هم در زمینه خدمات رسانی در تلاش هستند که ظرفیت پایانه ها متناسب با گسترش ظرفیت جمعیت باشد و ارائه خدمات برای انتقال زائرین به سمت عراق و بازگشت آنان از زیارت به نحو مناسبی صورت پذیرد.

همچنین در مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه و مسئولان ارشد استان، مجتمع خوابگاهی اردوگاه اربعین سپاه امیرالمؤمنین (ع) مستقر در مرز مهران افتتاح شد.

این پروژه به مدت پنج ماه ساخته شده و  دارای چشمه‌های حمام و سرویس بهداشتی استو مقدمات لازم برای ایجاد شبکه کامل برق و آسفالت اردوگاه نیز انجام گرفته است.

همچنین امروز و در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس سرلشکر سلامی چند طرح محرومیت‌زدایی را در روستای زردآلوآباد دهستان میشخاص در بخش سیوان را افتتاح کرد.

همچنین سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه ستاد اربعین در مهران گفت: استان ایلام بخصوص مردم شهر مهران این افتخار را پیدا کرده اند که بتوانند خادم زوار اباعبدالله الحسین (ع) باشند و این یک توفیق آسمانی است که نصیب مردمان این خطه شده است.

وی از راهپیمایی اربعین به عنوان اقدامی بی نظیر درجهان نام برد و تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی نقطه همدلی مسلمانان ومحبان امام حسین (ع) است که نمونه آن دیدار جمعی از موکب داران عراقی با رهبر معظم انقلاب بود که مبین همدلی وقدرت مسلمانان است.

وی افزود: عاشورا به یک منبع قدرت وهویت بخش برای ما تبدیل شده است، امروز ما موظف هستیم که تمام ظرفیت وتوان خود را به کارگیریم که این حرکت و جریان به زیباترین شکل مدیریت شود.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: دشمنان ما امروز پژمرده و زخم خورده هستند و ما از آنان غافل نیستیم ؛  مراقبت های لازم صورت می پذیرد و مدیران و مسئولین ما باید در این مدت در صحنه حضوری فعال و گسترده داشته باشند و بر تمام ابعاد موجود اشراف کامل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد:  مردمی که در این راهپیمایی حضور دارند دعوت شده های امام حسین (ع) هستند و باید مراقبت کنیم تا به بهترین نحو ممکن پذیرای زوار باشیم؛مردم استان ایلام بخصوص شهر مهران همیشه با آغوش گرم پذیرای زوار هستند.

 سلامی در پایان تصریح کرد: تمامی ظرفیت های سپاه در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر راهپیمایی اربعین قرار می گیرد و سپاه  از هیچ تلاش و کوششی در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی دریغ نخواهد کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز