دوشنبه 23 تیر 1399
اربعین ۱۳۹۸

زائران خودروهای خود را در شهر ایلام پارک کنند

سرهنگ رضا همتی زاده شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرداری ایلام با استقرار اتوبوس هایی در این پارکنیگ زائرانی که ماشین خود را در این توقفگاه پارک می کنند به سمت مهران انتقال می دهد.

 وی افزود: ظرفیت پارکینگ های داخل شهر مهران تقریبا پر شده و ۷۰ درصد ظرفیت پارکینگ بزرگ اربعین نیز از خودروهای زائران تکمیل شده است.

همتی زاده یادآور شد: هم اکنون تردد در مسیرهای منتهی به مرز مهران نیمه سنگین و پرحجم است و در برخی مقاطع چون مهدی آباد و کنجانچم و ورودی تونل های آزادی و راه کربلا حرکت به کندی صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: با وجود حجم بالای ترافیک در مسیرهای اصلی استان ایلام، برخی رانندگان نیز قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند که منجر به حوادث خطر آفرین و حتی مرگبار می شود.

وی با اعلام اینکه ۶۵ درصد حوادث رانندگی به علت خستگی و خواب آلودگی است، از همه رانندگان خواست: هر جا احساس خستگی کردند حتما قبل از حرکت استراحت و خواب کافی داشته باشند.

همتی زاده توصیه کرد: رانندگان قبل از حرکت در یک جای ایمن با فاصله از حاشیه جاده (برای عدم برخود دیگر رانندگان با آنها) یا در جوار ایستگاه های صلواتی و اماکن دارای روشنایی برای در معرض دید بودن سایر خودروهای عبوری و جلوگیری از برخورد، استراحت کنند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون زائران از مرزهای چهارگانه عازم کربلای معلی شده‌اند که مرز مهران به تنهایی ۵۳ درصد زائران را به خود اختصاص داده است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۱۵۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

نظرات ارسال نظر