اربعین ۱۳۹۸

مساجد و اماکن مذهبی ایلام برای اسکان زائران تجهیز شدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام از تجهیز مساجد و اماکن مذهبی این استان برای اسکان زائران حسینی خبر داد.

حجت الاسلام مرتضی عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این زمینه مساجد و زیارتگاه هایی که در مسیر تردد زائران قرار دارند به امکانات اولیه تجهیز تا خدمات اسکان را به میهمانان ابا عبدالله (ع) ارائه کنند.

وی ادامه داد: تجهیز این اماکن از امامزاده جعفر (ع) ورودی شهر شباب آغاز و تا شهرستان مهران در محل امامزاده سید حسن(ع) و همچنین امامزاده علی صالح(ع) نیز ادامه خواهد داشت.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام با اشاره به مشارکت ۶ استان کشور برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی در مرز مهران گفت: بر اساس نیت واقفان این استان ها ۲ موکب بزرگ فرهنگی و تغذیه و اسکان در مهران راه اندازی شده است.

به گفته عزیزی، با ایجاد آشپزخانه مرکزی توسط این اداره کل در مهران روزانه ۱۲ هزار وعده غذا در این مکان پخت و بین زائران اربعین حسینی توزیع می شود.

وی یادآور شد: خدمات دهی این موکب ها تا یک هفته پس از برگزاری راهپیمایی اربعین و بازگشت زائران از عتبات عالیات ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام اظهار کرد: خدمات دهی این اداره کل به زائران اربعین حسینی امسال برای ششمین سال متوالی انجام و در این زمینه شمار زیادی از کارکنان اوقاف و اعضا هیات های امنا امامزادگان و مساجد مشارکت دارند.

به گزارش ایرنا، شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز