مرز مهران اصلی‌ترین مرز اربعین است

معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: مرز مهران اصلی‌ترین مرز تردد در ایام اربعین است، اربعین امسال جمعیت زوار اربعین زیاد است و این موضوع نیازمند تمهیدات ویژه است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عصر امروز سردار محسن فتحی‌زاده معاون هماهنگ کننده ناجا در ستاد اربعین استان که در پایانه مرزی مهران با حضور معاون امور عمرانی استاندار ایلام برگزار شد مرز مهران را اصلی‌ترین مرز اربعین در کشور عنوان کرد و گفت: امسال به سبب حذف ویزا و جا افتادن مرز مهران پیش‌بینی می‌شود دو برابر جمعیت پارسال از این مرز تردد کنند.

وی افزود: می‌طلبد که همه با تمام توان و ظرفیت در خدمتگزاری به این حجم عظیم جمعیت حاضر باشیم.

معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: آمار صدور گذرنامه نشان می‌دهد که مرز خسروی احتمالا نتواند بار زیادی را از مرز مهران بردارد اما ممکن است بخشی از جمعیت را مدیریت کند.

این مقام نظامی افزایش تردد از مرز مهران را نیازمند تمهیدات ویژه دانست و تصریح کرد: اگرچه افزایش جمعیت تردد زوار امسال به حدی است که مقداری از آن مرز خسروی را را نیز پوشش می‌دهد اما درکل تأثیر آنچنانی در کاهش تردد حجم زوار از مرز مهران ندارد.

وی با بیان این موضوع که علاوه بر افزایش جمعیت گرمی هوا نیز یکی از مشکلاتی است که امسال با آن رو به رو خواهیم بود، خاطرنشان کرد: مشکل دیگر ما حمل و نقل عمومی است که ظرفیت بالایی را می‌طلبد و البته در بعد خدمات و امکانات رفاهی و پارکینگ‌ها نیز بایست تلاش بیشتری داشته باشیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز