راه‌اندازی پرواز‌های اربعینی ایلام - نجف و کرمانشاه- نجف با نرخ ۷۵۰ هزار تومان

معاون بازرگانی و عملیات شعب هما با بیان اینکه به دستور وزیر راه و شهرسازی پرواز ایلام - نجف و کرمانشاه - نجف برای ایام اربعین راه‌اندزای کردیم گفت: فروش بلیت این پرواز‌ها کمتر از نرخ مصوب و ۷۵۰ هزار تومان است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، عباس جمشیدی بعدازظهر امروز در نشست خبری راه‌اندازی پرواز‌های اربعین با بیان اینکه ایران ایر بدهی خود را به فرودگاه نجف پرداخت کرده و مجوز پرواز گرفته است بیان کرد: ۳ ایرباس ۶۰۰-۳۰۰، یک ایرباس ۳۱۰ و ایرباس ۳۲۱ به تناوب در این پرواز‌های استفاده می‌شود؛ همچنین هواپیما‌های ATR هم در مسیر‌های کرمانشاه و ایلام به نجف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پرواز‌های ایلام- نجف و کرمانشاه- نجف به دستور وزیر راه و شهرسازی در ایام اربعین راه‌اندازی شده است، گفت: ۹۹ درصد پرواز‌های ما تهران- نجف است و برنامه وسیع‌تر ایلام و کرمانشاه به نجف است.

معاون بازرگانی و عملیات شعب هما افزود: طبق برنامه‌ریزی کل پرواز‌های روز جمعه تا ۶ روز بعد از اربعین مربوط به هما جمعا ۲۷۴ لگ پروازی است در مسیر تهران- نجف- تهران است که ا. ز. جمعه گذشته ۱۲ مهرماه تا دوم آبان ۹۸ عمده پرواز‌ها خواهد بود و پرواز‌های ایلام - نجف- ایلام و کرمانشاه - نجف- کرمانشاه جزو این پرواز‌ها است.

وی تاکید کرد: ۱۴۸ لگ پروازی در مسیر تهران- نجف - تهران داریم که شامل ۶۸ هزار و ۲۸۰ صندلی است.

جمشیدی افزود: ۳۲ لگ پروازی در مسیر ایلام- نجف- ایلام داریم که ۱۰۲۰ صندلی است.

معاون بازرگانی و عملیات شعب هما ادامه داد: در مسیر کرمانشاه به نجف و کرمانشاه ۹۴ لگ پروازی شامل ۵۶۴۰ صندلی داریم.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌ها در فرودگاه‌های ایلام و کرمانشاه فراهم شده است گفت: از شب گذشته پرواز‌های فرودگاه‌های ایلام و کرمانشاه به نجف باز شد.

جمشیدی با اشاره به اینکه تردد یک سر خالی در دوره ۱۰ روزه پیک ایام سفر داریم گفت: طبق مصوبه همه پرواز‌ها از شهرستان‌ها و تهران به نجف یکسره یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و دو سره ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

معاون بازرگانی و عملیات شعب هما گفت: در مسیر کرمانشاه و ایلام به نجف قیمت هر لگ پروازی ۷۵۰ هزار تومان در هر صندلی و در رفت و برگشت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

وی گفت: پرواز‌های ایلام و کرمانشاه به نجف با هواپیما‌های ATR انجام می‌شود.

جمشیدی گفت: نرخ‌های بلیت در ایام پیک تابع نرخ‌های تعیین شده و در ایام غیر از ۲۰ تا ۳۰ مهرماه تابع جدول نرخ‌ها است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز