انتقاد مدیرکل استاندارد ایلام از باز شدن پلمب وسایل غیراستاندارد شهربازی‌ها

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: هرچند بسیاری از وسایل غیر استاندارد شهربازی‌ها پلمپ می‌شوند اما متاسفانه بعد از پلمپ بلافاصله باز می‌شوند و عملا امکان پلمپ در مورد وسایلی که در فضای باز واقع هستند، امکان ندارد.

به گزارش ایسنا، «مهناز همتی»  در نشست خبری با اصحاب‌رسانه اظهار کرد:  از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۰ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط این اداره‌کل تعلیق و باطل شد که از این تعداد، ۲۴ مورد تعلیق و ۱۶ فقره نیز باطل شدند.

وی از بازدید فنی و ایمنی 491 مورد تجهیز بازی مستقر در زمین‌های بازی و شهربازی‌ها خبر داد و گفت: در این بازدیدها تنها 4 مورد موفق به کسب پروانه شد.

مدیرکل استاندارد استان تصریح کرد: در این زمینه اماکن خصوصی بیشتر همکاری می‌کنند تا مراکز دولتی و از شهرداری‌ها می‌خواهیم بیشتر به موضوع استاندارد توجه کنند.

وی گفت: هرچند بسیاری از این وسایل غیر استاندارد پلمب می‌شوند اما متاسفانه بعد از پلمب بلافاصله باز می‌شوند و عملا امکان پلمپ در مورد وسایلی که در فضای باز واقع هستند امکان ندارد اما در جاهای محصور در ای زمینه موفق‌تر عمل شده است.

بازرسی فنی  از صنایع انرژی‌بر را از دیگر فعالیت‌های استاندارد عنوان کرد و گفت:برای بازرسی از مراکز عرضه تاکنون نزدیک به 2000 بازدید انجام شده است.  

مدیرکل استاندارد استان ایلام تصریح کرد: کلیه تولیدکنندگان، واردکنندگان و بهره‌برداران از تجهیزات بازی صرف‌نظر از مکان مورد استفاده وسایل تفریحی از جمله شهربازی، بوستان و … ملزم به اخذ مجوز مربوطه و استانداردسازی تجهیزات بازی هستند.

همتی با بیان اینکه تاکنون ۴۱ فقره‌گواهی یک‌ساله ایمنی آسانسور برای سازه‌هایی که قرار است به بهره‌برداری برسند صادر شده است، تصریح کرد: براساس ماده ۷ قانون هوای پاک، دستگاه‌های اجرایی ملزم به معاینه فنی موتورخانه‌ها هستند که تاکنون ۵۲ مورد از موتورخانه‌های دستگاه‌های اجرایی استاندارد سازی شده است‌.

مدیرکل استاندارد ایلام با بیان اینکه  از ابتدای امسال تاکنون ۸۴۲ بازرسی و آزمون از نازل‌های سوخت انجام شده است، گفت: حدود ۲۲ جایگاه عرضه سوخت سی‌ان‌جی در استان داریم که پس از بازرسی‌های انجام شده ۱۲ جایگاه موفق به دریافت گواهی استاندارد شده‌اند.

وی اضافه کرد: در شش ماهه اول سال جاری بالغ بر ۵۹ هزار تن کالای استاندارد از پایانه مرزی مهران به کشور عراق صادر شده است.

همتی در پایان تاکید کرد: مردم استان می‌توانند شکایات خود را به شماره ۵۰۰۱۱۵۱۷ سامانه رسیدگی به شکایات اداره‌کل استاندارد ارسال کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 20ماه و -13روز