مردم ایلام مطب‌های فاقد کارت خوان را به سامانه ۱۵۲۶ گزارش دهند

درحالی که لزوم استفاده از دستگاه کارتخوان در مطب‌ها ابلاغ شده و تمامی مطب‌ها به کارتخوان مجهز هستند اما برخی از این پزشکان به بهانه‌های مختلف از استفاده از این دستگاه سرباز می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام؛ از ابتدای سال‌جاری نصب دستگاه کارت خوان در مطب‌ پزشکان کشور اجباری شد، اجرای این طرح را در راستای احیای حقوق عامه و برخورد با تخلف‌های فرار مالیاتی عنوان شد.
تعدادی از  شهروندان ایلام ادعا دارند اکثر مطب‌های ایلام فاقد دستگاه کارتخوان هستند و یا در صورت تجهیز استفاده‌ای از این دستگاه‌ها صورت نمی‌پذیرد و خواستار برخورد قانونی با این متخلفان هستند.

رضایی یکی از شهروندان ایلام می‌گوید: برای معالجه مادرم به یکی از مطب‌های سطح شهر مراجعه کردم، منشی هزینه ویزیت را نقد درخواست کرد، در حالی که این مکان به دستگاه کارتخوان مجهز بود.

عبدی دیگر شهروند ایلامی نیز گفت: برخی مطلب‌ها در اولین برخورد با ارباب رجوع ادعا می‌کنند که دستگاه کارتخوان محل کار خراب است، و باید پول نقد پرداخت شود، اگر واقعا کار با دستگاه کارتخوان در سطح مطب‌ها اجباری است پس چرا باید این پزشکان در روز روشن تخلف می‌کنند.

سبحانی نیز در این راستا می‌گوید: ماه گذشته به مطب دندانپزشکی مراجعه کردم و این مکان فاقد دستگاه کارتخوان بود، تلفن محل کارش زنگ میزد و می‌گفت که شرایط نصب دستگاه را ندارد، از این رو بیماران برای پرداخت هزینه ویزیت مجبور به استفاده از عابر بانک‌های سطح شهر می‌شدند.

گزارش مطب‌های فاقد کارت خوان به سامانه ۱۵۲۶

عزیزالله عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: تمامی مطب‌های سطح شهر ایلام مجهز به دستگاه کارت خوان هستند اگر فردی به مطب پزشکی مراجعه کرد و آن مکان دستگاه کارت خوان نداشت گزارشات خود را به سامانه ۱۵۲۶ گزارش دهند.

وی افزود: هم اکنون ۳۷۴ پزشک دارای مطب در ایلام مشمول پرداخت مالیات هستند.

عباس پور در بخش دیگر از سخنان خود به تکالیف مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی اشاره و ارائه اظهارنامه عملکرد، اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده و فهرست معاملات فصلی همچنین نصب کارتخوان برای مطب های پزشکان را بخشی از این تکالیف عنوان کرد.

وی اظهار داشت: برای مبارزه با فرار مالیاتی، عزم ملی و مشارکت همه دستگاه‌ها لازم است.

مدیرکل امور مالیاتی استان در ادامه به بیان فرصت استثنایی برای بخشودگی جرایم مالیاتی پرداخت و گفت: مودیان تا پایان مهر ماه فرصت دارند از طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی استفاده کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 20ماه و -13روز