ایلام میزبان نمایشگاه عکس خیام می‌شود

نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام از تاریخ ۲۸ فروردین ماه در ایلام برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، علی سامعی _ دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام _ با اعلام این خبر، اظهار کرد: ایلام چهارمین شهر میزبان نمایشگاه عکس خیام است. پیش از این ششمین جشنواره عکس خیام در شهرهای تهران، کرج، قم نیز برگزار شده بود.

سامعی افزود: برنامه جشنواره بین‌المللی خیام از ابتدا به این شکل بوده که نمایشگاه را در شهرهای مختلف ایران و حتی خارج از ایران بچرخانیم. هدف از این کار این است که کشورهای مختلف با عکاسی هنری ایران و هنرمندان ایرانی بیشتر آشنا شوند و هنرمندان شهرستانی نیز با عکاسی روز دنیا نزدیک‌تر بشوند.

او با بیان اینکه «استقبال شهرستان‌ها از نمایشگاه بیشتر از حد تصور است»، گفت: استقبال علاقه‌مندان و هنرمندان در شهرستان‌های مختلف از نمایشگاه عکس خیام دور از تصور است. برآورد ما با توجه به سال‌های گذشته این است که حدود ۵۰ هزار نفر از نمایشگاه دیدار خواهند کرد. مثلاً در دوره‌های گذشته از نمایشگاه خیام در شهر چابهار در یک روز ۳۰۰۰ نفر بازدید داشتیم.

سامعی یادآور شد: هر ساله برای برگزاری جشنواره بین‌المللی عکس خیام حمایت‌هایی می‌شد، ولی سیاست‌های جدید به تمرکززدایی از مرکز و پایتخت اعتقاد دارد و درصدد برگزاری رویدادهای هنری در شهرستان‌ها است. ما نیز معتقدیم برای هنرمندان شهرستانی شرکت در نمایشگاه و رویدادهای هنری در پایتخت بسیار سخت است و در همین راستا از ابتدای برگزاری جشنواره بین‌المللی عکس خیام از سال ۹۲ برپایی نمایشگاه را در شهرستان‌ها و حتی کشورهای مختلف دنیا در دستور کار قرار دادیم.

دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام اضافه کرد: در این دوره ۱۲۷ اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره خیام راه یافته که ما این آثار را بر طبق بزرگی و یا محدودیت فضای نمایشگاهی به شهرهای مختلف ایران می‌بریم. برای نمایشگاه خارج از کشور نیز سعی ما بر این است که هر دوره در هر پنج قاره دنیا نمایشگاه برگزار کنیم. تاکنون در کشورهای یونان، فرانسه، آرژانتین، آفریقای جنوبی، چین، تاجیکستان، ترکیه، عمان و… آثار جشنواره بین‌المللی عکس خیام به روی دیوار رفته است.

نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۲۸ فروردین ماه در نگارخانه استاد صندوق آبادی شهر ایلام گشایش می‌یابد و تا یکم اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -9روز