یک‌شنبه 31 شهریور 1398

وزیر جهادکشاورزی: بحران سیل در ایلام به خوبی مدیریت شد

وزیر جهاد کشاورزی از مناطق سیل زده ایلام بازدید کرد.

 به گزارش ایسنا، مهندس حجتی که برای بازدید از مناطق سیل زده روز سه‌شنبه 20 فروردین ماه وارد ایلام شد، عصر ‌روز سه شنبه به اتفاق استاندار ایلام بعد از بازدید از روستاهای عرب رودبار، در هشتادوسومین نشست ستاد اقصاد مقاومتی شرکت کرد و با اعلام رضایت از عملکرد مدیریت بحران استان گفت: استان ایلام علی رغم کوهستانی بودن و مستعد سیل بودن و با وجود بارش بی سابقه خوشبختانه تلفات جانی نداد و هزینه کمتری ایجاد شد و از این بابت از استاندار ایلام و مجموعه همکاران تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه همیشه پیشگیری عاقلانه ترین راه و کمترین هزینه را به دنبال دارد، گفت: مسئولان استان ایلام با مدیریت خیلی خوبی که اعمال کردند و با پیشگیری های به موقع نگذاشتند اتفاق تلخی بیفتد که این نشان از عملکرد خوب و مطلوب مدیریت بحران استان دارد.

برآورد خسارات سیل به کشاورزی ایلام هنوز دقیق نیست

استاندار ایلام هم گفت: سیل خسارت های زیادی بر منابع طبیعی و کشاورزی استان وارد کرده است.

به گزارش ایسنا،قاسم سلیمانی دشتکی، در مورد خسارت های وارد شده بر حوزه کشاورزی در مناطق سیل زده استان گفت: سیل قسمت مهمی از زمین های کشاورزی را از بین برده است و اینجا باید گفت که در برآورد خسارت زمین های کشاورزی خوب انجام نشده است.

وی در ادامه گفت: از وزیر محترم جهاد کشاورزی می خواهیم که نسبت به حجم خسارات وارد شده بر کشاورزان اهتمام ویژه ای داشته باشند.

استاندار ایلام خسارت وارد شده بر زمین های کشاورزی استان را 35 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: در این سیل مهیب بیش از 1000 هکتار از باغات استان خسارت کامل دیده است.

وی ادامه داد: این سیل ویرانگر 1000 کیلومتر از جاده های بین مزارع استان را نیز از بین برده است.

انتهای پیام

نظرات ارسال نظر