نماینده ایلام:

کنگره اربعین توجه به حوزه ارتباطات استان ایلام را دوچندان کرد

شادمهر کاظم زاده روز چهارشنبه در نشست شورای اداری حوزه ارتباطات و فناوری طلاعات استان ایلام با تاکید بر نقش و اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه پایدار اظهار داشت: امروزه نقش این حوزه‌ بر کسی پوشیده نیست، هر چه در سطح کشور و حتی روابط بین الملل این مقوله را به شکل‌های مختلف تقویت کنیم ثروت و توانایی‌هایی بسیار به کشور باز می گردد.

وی افزود: با وجود همه تحریم‌ها، در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، کارهای بزرگی انجام شده است، آمارهای ارائه شده توسط مدیران این حوزه در استان نشان می‌دهد که در این استان نیز کارهای مناسبی انجام شده، اما همچنان در برخی شاخص‌ها باید وضعیت به حد مطلوب‌تری برسد.

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در تعدادی از روستاهای استان پوشش دهی تلفن همراه وجود ندارد و در برخی نیز بسیار ضعیف است که مدیران مرتبط باید در جهت رفع این مناطق اقدام کنند.

کاظم زاده با اشاره به بحث مهم خدمات رسانی اپراتورها افزود: باید در این خصوص بررسی و کنترل‌های لازم انجام گیرد و سازمان ارتباطات رادیویی در این زمینه کم کاری نکند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار افزایش تعداد دستگاه‌های خودپرداز در روستاهای استان شد و تاکید کرد: با هدف توسعه شبکه دیجیتالی و بهبود شاخص‌های زندگی در روستاها این اقدام باید انجام شود.

نماینده حوزه جنوبی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مدیران و مسئولان هستند، مراجعات در برخی از روستاهای استان در برخی از حوزه‌ها وجود دارد که باید این گله مندی ها را رفع و رضایت مردم را بدست آورد.

کاظم زاده خواستار حضور مدیران حوزه فناوری ارتباطات استان در بین مردم شد و گفت: اجرای بازدیدهای شهری و روستایی باعث می‌شود تا مسؤولان بیشتر و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شده و بتوانند با همفکری آنان نسبت به برنامه ریزی لازم جهت رفع موانع اقدام نمایند.

وی با تاکید بر تعهد شرکت‌های مرتبط حوزه فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: مهمترین عامل در بحث خدمات رسانی خوب بیش از قانون نظارت بر اجرای آن است، باید مشخص شود که آیا شرکت‌های تابعه در قبال تعهداتی که داده‌اند تا کنون عمل کرده‌اند که اگر چنین نشده است کم کاری از ما بوده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام نیز در این نشست گفت: از مجموع ۶۸۰ روستای استان تاکنون ۴۲۵ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز شده‌اند که از این تعداد ۱۰۰ روستا مربوط به عملکرد سال گذشته این شرکت است.

عباس بیرامی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این شرکت، ۲۲۶ روستای دیگر استان با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد تا پایان سال جاری به اینترنت پرسرعت بی سیم متصل می‌شوند.

وی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه ارتباطات یادآور شد: ۲۵ شهر این استان تاکنون به نسل سوم اینترنت ۳G مجهز شده است.
وی از تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی در مرز چیلات و چنگوله در شهرستان دهلران و مهران خبر داد و گفت: در این راستا بیش از ۶۰ کیلومتر فیبری نوری اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام در حوزه ضریب نفوذ تلفن همراه اول رتبه دوم کشور را کسب کرده است، اضافه کرد: هم اکنون پوشش جمعیتی تلفن همراه اول در استان ۹۳.۸ درصد است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام اضافه کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ همراه در استان ۸۱.۴۲ درصد، ضریب نفوذ شبکه ایرانسل نیز ۴۲/‏۲۷‬ و ضریب نفوذ اینترنت ۹۱ درصد است.

بیرامی گفت: تاکنون در سطح روستاها استان ۴۶ دستگاه خودپرداز روستایی نصب شده است که بر اساس برنامه وزارت در سال جاری سهم استان در این خصوص (خودپرداز) نسبت به فازل اول ودوم بیشتر خواهد بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -14روز