ایجاد اولین گشت هوایی پایش جنگل و مرتع در ایلام

آتش سوزی کوه لنه سیروان با کمک نیروهای مردمی مهار شد

جواد رحیمی مقدم عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با همت و تلاش نیروهای مردمی روستاهای منطقه و گروه‌های اطفا حریق دولتی، آتش سوزی در کمترین زمان مهار شد.

وی تاکید کرد: این آتش سوزی که در یک منطقه بحرانی و پر خطر رخ داده بود با کمک و مشارکت نیروهای مردمی مهار شده و از گسترش آن جلوگیری شد.

فرماندار سیروان با بیان اینکه گسترش آتش سوزی خسارت‌های بسیار زیادی به بار می‌آورد از تمامی کسانی که در مهار آتش نقش داشتند خصوصاً نیروهای مردمی قدردانی کرد.

***ایجاد اولین گشت هوایی پایش جنگل و مرتع در ایلام

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام نیز با ذکر اینکه با همکاری، همراهی و مشارکت بی وقفه اهالی و مردم منطقه، نیروهای امدادی، اداری، بسیج و همکاران منابع طبیعی؛ آتش سوزی اراضی کشاورزی کارزان"کوه لنه" مهار شد گفت: برای پیشگیری از بروز گسترش حریق های احتمالی در جنگل‌و مراتع استان ایلام، یگان حفاظت و گشت هوایی کنترل و پایش جنگل‌های استان راه اندازی و فعال شد.

رضا احمدی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در سطح کشور و با همکاری بخش خصوصی و با استفاده از دو فروند هواپیمای سبک c42 اجرایی و عملیاتی شده است، تصریح کرد: این مأموریت به صورت روزانه در حال اجراست و هفته‌ای ۱۸ ساعت پرواز بر فراز جنگل‌های استان صورت می‌گیرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز