بنیاد برکت یک هزار و ۲۰۰ طرح اشتغالزایی در ایلام ایجاد می‌کند

روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، این بنیاد ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع محور را در ۶ شهر استان ایلام شامل چرداول، دره‌شهر، آبدانان، مهران، سیروان و ایلام هدف‌گذاری کرده است که با راه‌اندازی و آغاز به فعالیت این تعداد طرح اشتغال‌زایی، نزدیک به ۳۴۰۰ فرصت شغلی امسال ایجاد خواهد شد.

بنیاد برکت برای ایجاد و راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی که در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) راه‌اندازی می‌شود، بیش از یک‌هزار و ۸۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است.

براساس این گزارش، ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی مذکور، در ۲۸ رسته شغلی شامل دام سبک، قالی‌بافی، صنایع دستی، محصولات گلخانه‌ای، پرورش ماهی رودخانه‌ِای و سردابی، خیاطی، تولید پوشاک، مشاغل خدماتی و … ایجاد و عملیاتی می‌شود. هم‌چنین مشاغل جدیدی هم‌چون پرورش بوقلمون نیز پیش‌بینی شده است تا با توجه به ظرفیت‌های موجود، علاوه بر تأمین نیازهای استان، به سایر مناطق کشور نیز صادر شود.

فرآوری محصولات کشاورزی و باغی از دیگر طرح‌های درنظر گرفته شده برای سال ۹۸ است. بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سال گذشته نیز با انتخاب سه شهر آبدانان، چرداول و دره‌شهر، ایجاد ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» در هر یک از این شهرها هدف‌گذاری کرده بود که تمام این طرح‌ها محقق شده و به بهره‌برداری رسیده است.

این بنیاد هم‌چنین در قالب طرح آسمان (آیین‌نامه‌ی سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) و به منظور توانمندسازی جوامع محلی و بومی، اقدام به ایجاد ۳۸ گروه و ۱۶ صندوق در چرداول و ۳۶ گروه و ۳۶ صندوق در آبدانان کرده است.

اعضای این گروه‌ها می‌توانند با معرفی بنیاد برکت به میزان ۲ برابر سپرده‌ی خود در صندوق، از اعتبارات و وام‌های بانکی برای ایجاد کسب‌وکار و فرصت‌های شغلی استفاده کنند. طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان ایلام در سال ۹۷، در ۱۴ رسته‌ِی شغلی ایجاد و راه‌اندازی شده است که در سال جاری به ۲۸ رسته افزایش پیدا خواهد کرد.

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرای یک‌هزار و ۲۰۷ طرح را با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۵۵۷ میلیارد ریال در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، امور زیربنایی و عمرانی، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان ایلام به پایان رسانده یا در دست اقدام دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز