سه‌شنبه 6 اسفند 1398

امضای تفاهم‌نامه ۴ میلیارد تومانی معاونت علمی ریاست جمهوری با پارک علم و فناوری ایلام

رئیس پارک علم و فناوری ایلام از امضای تفاهم‌نامه 4 میلیارد تومانی معاونت علمی ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری ایلام برای تکمیل مجتمع فناوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، کامران طاهر پور رئیس پارک علم و فناوری ضمن حضور در دفتر خبرگزاری فارس ایلام، اظهار داشت: پیرو سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری توافق نامه یک میلیاردی با صندوق پژوهش فناوری و همچنین امضای توافق نامه 4 میلیاردی با پارک علم و فناوری ایلام برای تکمیل مجتمع انجام شده است.

وی افزود: حمایت مالی از شتاب دهنده‌ها در پارک علم و فناوری و همچنین حمایت در دیگر حوزه‌ها در مرکز نوآوری از جمله خبرهای خوش آقای ستاری برای پارک علم و فناوری استان بود.

رئیس پارک علم و فناوری ایلام به مهم‌ترین برنامه‌های پیشرو در سال 98 پرداخت و تصریح کرد: توسعه کمی و کیفی شرکت‌های دانش بنیان، توسعه روابط و فعالیت‌های فناورانه در سطح بین الملل، افزایش شتاب دهنده به صورت آرمانی و ایده آل از مهم‌ترین برنامه‌های پارک علم و فناوری استان است.

وی اذعان داشت: فقدان فضای فیزیکی مناسب،کمبود نیروی حرفه‌ای آموزش دیده، عدم کمک منابع مالی استان به پارک علم و فناوری مهم‌ترین چالش‌های پارک علم و فناوری است که نیازمند اهتمام جدی از سوی مسؤولین است.

 

اشتغال‌زایی 698 نفر در 12 شرکت در استان ایلام

طاهر پور خاطر نشان کرد: از مجموع 12 شرکت در استان که تعداد محصولات فناورانه آنها در حال حاضر 80 محصول با مجموع  نیروی انسانی 698 نفر تا به امروز به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

وی گفت: در سال 97 مجموع فروش شرکت‌ها 94 هزار و 318 میلیون ریال بوده و میزان حمایت پارک در غالب وام و تسهیلات به شرکت‌ها بیش از 2 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده است.

این مقام مسوول به بحث اقتصاد مقاومتی و پروژه‌ها  اشاره و بیان کرد: پایه‌های اقتصاد مقاومتی اقتصاد دانش بنیان بوده که در این راستا، 17 پروژه در سال 97 به استان معرفی شده است.

استان ایلام علی رغم محدودیت‌ها، مستعد توسعه فناوری است

رئیس پارک علم و فناوری ایلام اظهار داشت: اولین محصول اقتصاد مقاومتی پارک علم و فناوری ایلام، صندوق پژوهش و فناوری مانشت بوده که بخش مهمی در اکوسیستم فناوری و نوباوری اقتصاد دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه استان ایلام علی‌رغم محدودیت‌ها و زیر ساخت‌های مستعد توسعه فناوری است، ابراز امیدواری کرد: آینده فناوری استان روشن است و با همگرایی در بخش‌های مختلف می‌توانیم باعث افتخار کشور شویم.

طاهر پور در پایان خواستار آموزش و استفاده از ظرفیت جوانان تحصیل کرده و همچنین سهمیه سرباز فناورانه در پارک‌های علم و فناوری جهت ایجاد انتقال دانش شد.

نظرات ارسال نظر