برگزاری اولین استارت‌آپ در حوزه سلامت در ایلام

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام از برگزاری اولین استارت‌آپ در حوزه سلامت خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر « کامران طاهرپور» در جمع خبرنگاران از برگزاری اولین استارت‌آپ در حوزه سلامت خبر داد و اظهار کرد: کسب و کارهای نوین و بدیع و سودآور در قالب استارت آپ ها شکل می گیرد و در استان ایلام نیز برای ایجاد درآمدهای پایدار باید به سمت اقتصاد مبتنی به نوع آوری گام برداریم و استارت آپ های مبتنی بر ظرفیت ها و نیازهای استان همراه با طرح های قابل اجرای دانش بنیان شکل بگیرد .
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری ایلام با همراهی شتاب دهنده دورنما و سایر ارگان های استان در صدد توسعه استارت آپ هایی با موضوع های مختلف است که تا پایان سال 98 به تدریج اجرایی می‌شوند، گفت: توسعه و تقویت شتاب دهنده ها و برگزاری استارت آپ ها با همراهی بخش خصوصی سرعت بیشتری می گیرد و باید شتاب دهنده های متعددی با همراهی سرمایه گذاران خصوصی در استان ایلام با گرایش به علوم نوین ایجاد شوند .
رئیس پارک علم و فناوری استان تصریح کرد: پارک علم و فناروی ایلام از شتاب دهنده ها حمایت مادی و معنوی می کند، از همه افراد دارای تخصص، ایده و ثروت خواست به دنیای علم و فناوری ورود کنند و با اجرای دانش های نوین هم به توسعه استان ایلام کمک کنند و هم اقتصاد پایدار خود و جامعه را رونق ببخشند .
طاهرپور تاکید کرد: خلاء ها و نیازهای استان ایلام در قالب شتاب دهنده ها، برگزاری استارت آپ ها، ارائه ایده های نو همراه با هزینه کم و ارزش افزوده بالا و درآمدزایی مناسب شناسایی و اجرا می شود .
وی ابراز امیدواری کرد سال 98 در واقع به سال توسعه، نوع آوری و شکل گیری کسب و کارهای مبتنی بر طرح های دانش بنیان باشد و یک جهش بلند برای عملیاتی کردن ایده های نوین در استان ایلام شکل بگیرد .
«محمد جواد صیادی» مدیر شتاب دهنده دورنما تحت نظارت و حمایت پارک علم و فناوری نیز اظهار کرد: این شتاب دهنده از سال 96 و از تشکیل 16 استارت آپ شکل گرفت و تاکنون 9 شرکت آن خروجی درآمدزا داشته اند که از این تعداد 2 مورد نیز به سطح واحدهای دانش بنیان ارتقا یافته اند 
وی در خصوص اولین استارت آپ بومی شده پزشکی - ورزشی استان ایلام هم افزود: در این استارت آپ 50 ایده از ایده پردازان داخل و خارج استان شرکت کرده اند و صاحبان این طرح ها در مدت سه روز پروژه های نوین خود را ارائه کرده و از آن دفاع می کنند .   
وی یادآور شد: در پایان علاوه بر سه ایده برتر نخست از سایر طرح های خلاقانه دارای قابلیت اجرا و خروجی مشخص توسط شتاب دهنده و پارک علم و فناروی حمایت مالی و معنوی می شود و به صاحبان آنها برای اجرای طرح خود تسهیلات پرداخت می شود .
نخستین استارت آپ بومی استان ایلام با موضوع پزشکی و ورزشی و حوزه سلامت در طی روزهای چهارشنبه تا جمعه برگزار می شود و در روند برگزاری این جشنواره عملی دستگاه های مختلفی چون استانداری، شهردای، دانشگاه های ایلام، علوم پزشکی و فنی و حرفه ای، ورزش و جوانان، تعاون کار رفاه اجتماعی، اداره کل ICT با پارک علم و فناوری و شتاب دهنده دورنما مشارکت و همکاری دارند .

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز