ایلام، میزبان بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران به میزبانی استان ایلام در شهریورماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایکنا از ایلام، به نقل از روابط عمومی ارشاد ایلام، عبدالحسین رحمتی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام امروز بیستم خرداد ماه اظهار کرد: جشنواره ملی جوانان در ۱۰ رشته هنرهای تجسمی شامل نقاشی، طراحی، حجم، مجسمه‌سازی، تصویرسازی، نگارگری، ارتباط تصویری، عکاسی، کاریکاتور و خوشنویسی با شرکت حدود ٢٠٠ هنرمند از استان‌های مختلف به‌صورت رقابتی در شهریور ۹۸ برگزار خواهد شد.
وی با بیان این که فلسفه وجودی جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، شناسایی و معرفی استعدادهای جوان است، گفت: حضور اساتید باسابقه دانشگاه و هنرمندان سرشناس کشور از نکات مهم این جشنواره است که فرصت مناسبی در راستای تبادل تجربه و انتقال دانش به هنرمندان جوان خواهد بود.
رحمتی با تأکید بر فراهم کردن زمینه‌های لازم برای اطلاع‌رسانی مناسب و آشنایی مردم با این جشنواره، ادامه داد: در حال حاضر تمهیدات لازم برای برگزاری این جشنواره در استان در مراحل مقدماتی قرار دارد و امید است که بتوانیم میزبانی شایسته برای این جشنواره در استان ایلام باشیم.
پیش از این نیز در حکمی از سوی هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و همچنین استاد علی‌اشرف صندوق آبادی، خوشنویس برجسته ایلامی، به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران منصوب شدند

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 12روز