ویروس کرونا تب مصرف اینترنت را در استان ایلام بالا برد

عباس بیرامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم خانه‌نشینی مردم در این روزها، اظهار داشت: این شرایط موجب شده تا سرکشی به فضای مجازی و به‌تبع استفاده مردم از اینترنت افزایش یابد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: لغو دیدوبازدیدها و مسافرت‌های نوروزی موجب شده تا مردم این روزها عمدتاً از طریق شبکه‌های اجتماعی و با استفاده از اینترنت با یکدیگر در تماس باشند و همین امر موجب افزایش مصرف اینترنت در کشور و استان شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام تصریح کرد: از زمان شیوع این بیماری در استان تاکنون مصرف اینترنت در استان حدوداً 400 درصد نسبت به مدت مشابه در سنوات قبل افزایش‌یافته است.

بیشتر بخوانید
وزیر ارشاد:میانگین سرانه مطالعه 13 برابر کمتر از سرانه مصرف اینترنت است

40 درصد مصرف اینترنت داخلی است

میزان مصرف اینترنت تماس صوتی تلگرام مشخص شد

بیرامی با اشاره به‌پیش‌بینی‌های لازم در خصوص این میزان افزایش مصرف، گفت: مدتی پیش از شیوع بیماری کرونا، این احتمال داده شد که در پی شیوع این بیماری مصرف اینترنت افزایش یابد و درنتیجه باید پیش‌بینی افزایش پهنای باند را انجام می‌دادیم و تقریباً پهنای باند استان به دو برابر افزایش داده شد تا جوابگوی افزایش مصرف اینترنت باشد.

وی تقویت و راه‌اندازی پست‌های جدید ارتباطات سیار و تلفن همراه را در استان مورداشاره قرارداد و گفت: در 2 ماه اخیر بااعتبار بیش از 10 میلیارد تومان توسط وزارت ارتباطات سراچه‌های تلفن همراه در روستاهای باولگ ملکشاهی، بان امرود چوار،چم پوش چرداول راه‌اندازی و در روزهای آینده در میان تنگ ملکشاهی نیز راه‌اندازی می‌گردد همچنین در بان قلا و چال خشک (هلیلان -زردلان ) 2 سایت اجرا که به‌محض دریافت تجهیزات راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، بسترسازی جهت شبکه آموزش تمام دانشگاه‌های استان ایلام؛ اتصال و برقراری اینترنت روستاها در این ایام را از دیگر وظایف انجام‌شده نام برد: انتقادات و مشکلات بیشتر در حوزه اینترنت پرسرعت بر این اداره کل وارد است که تأمین اینترنت پرسرعت با توجه به شرایط موجود در حد وسع و توان وزارت متبوع انجام‌شده است.

وی افزود: علاوه بر این از نیمه اسفندماه سال گذشته تا هفتم فروردین امسال 100 گیک اینترنت رایگان به مشترکان ADSL داده شد تا این روزهای خانه‌نشینی را راحت‌تر بگذرانند.

قبادیان خاطرنشان کرد: همچنین به تمام معلمان 20 گیک اینترنت رایگان تلفن همراه داده شهد تا بتوانند کاره‌ای مربوط به آموزش دانش آموزان را بهتر انجام دهند.

این مسئول بابیان اینکه در بحث شیوع بیماری تمرکز بر پیشگیری از تجمعات و مراجعه حضوری مردم به ادارات است، گفت: در همین راستا سامانه‌های مختلفی در بحث خرابی تلفن، ثبت‌نام تلفن و ADSL راه‌اندازی شد که افراد برای خرابی تلفن می‌توانند با شماره 317 و در بحث ثبت‌نام تلفن و ADSL با شماره 2000 تماس بگیرند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -9روز