دلیل خاموشی‌های اخیر در ایلام چه بود؟

در چند روز و شب اخیر خاموشی‌هایی در برخی نقاط شهر اعمال شد، این موضوع در حالی است که مدیریت شرکت توزیع برق استان ایلام اخیرا از عدم خاموشی‌ها تا تابستان امسال خبر داده بود، حال در این گزارش دلیل این خاموشی‌ها آمده است.

دلیل خاموشی‌های اخیر در ایلام چه بود؟
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، آغاز قطعی‌های برق در شهر ایلام طی شب و روزهای اخیر سبب گلایه شهروندان شده است، این قطعی‌ها در حالی است که سال‌های گذشته اعمال خاموشی‌ها در فصل تابستان و همزمان با افزایش استفاده از وسایل خنک کننده انجام می‌شد اما در سال جاری اعمال زود هنگام خاموشی‌ها، نگرانی مردم از تابستانی سخت را در پی داشته است.

از سوی دیگر مردمی که این روزها با مشکلات اقتصادی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند باید هم اکنون شاهد خسارت به لوازم برقی از جمله کامپیوتر، تلویزیون، یخچال و... به دلیل اعمال این خاموشی‌ها باشند.

بی شک خرابی و خسارت ناشی از افت ولتاژ و قطعی برق در مناطق مختلف در این شرایط اقتصادی می‌تواند فشارهای روحی و اقتصادی فراوانی را برای مردم در پی داشته باشد.

لزوم چاره اندیشی مسوولان

حجت رحمانپور یکی از ساکنین خیابان پیام در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام، گفت: دو شب گذشته شاهد قطعی و افت ولتاژ برق در این منطقه بودیم و هرچند این قطعی مدت زمان کوتاهی طول کشید و پس از چند دقیقه شاهد وصل مجدد بودیم اما بی شک تداوم این قطعی‌ها می‌تواند سبب متضرر شدن شهروندان شود.

وی افزود: در سایر مناطق شهر ایلام نیز شب‌های گذشته شاهد قطعی‌های مکرر بودیم و با توجه به اینکه هنوز مصرف برق در استان افزایش پیدا نکرده، امید است مسوولان دلیل این قطعی‌ها و افت ولتاژ را بیان کنند.

ضرورت پاسخگویی مدیران مربوطه

امید سلطانی یکی دیگر از شهروندان، می‌گوید: مسوولان مربوطه هرساله افزایش مصرف و استفاده از وسایل سرمایشی را دلیل اعمال خاموشی‌ها اعلام کردند، اما اینکه چرا در این ماه از سال شاهد قطعی برق هستیم جای سوال است و امیدواریم مسوولان پاسخ قانع کننده‌ای در این باره بدهند‌.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این ماه از سال شاهد اعمال خاموشی هستیم بی شک در فصل تابستان میزان این خاموشی‌ها افزایش پیدا می‌کند که امید است مسوولان از هم اکنون تمهیدات لازم برای حل این مشکل را در نظر بگیرند تا شاهد خسارات و سوختگی وسایل برقی نباشیم.

سرویس دوره‌ای و تعمیرات دلیل خاموشی‌های اخیر 

داریوش باقری مدیر انتقال برق استان ایلام به خبرنگار فارس در ایلام گفت: تجهیزات شبکه‌های برق در هر منطقه‌ای هرساله نیازمند تعمیرات دوره‌ای هستند که این تعمیرات باید قبل از تابستان و افزایش مصرف انجام شود.

وی افزود: با توجه به اینکه چند مدت این سرویس دوره‌ای انجام نشده جهت جلوگیری از بروز مشکلات در زمان‌های افزایش مصرف مانند فصل تابستان، با تلاش نیروهای ماهر و توانمند این تعمیرات در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

مدیر انتقال برق استان ایلام با تاکید بر اینکه نیروهای بومی این تعمیرات و سرویس دوره‌ای را در سریعترین زمان ممکن انجام دادند اظهار کرد: عملیات سرویس دوره‌ای به پایان رسیده و شهروندان نگران بروز چنین مشکلاتی نباشند زیرا با توجه به اتمام عملیات، شاهد خاموشی ناشی از سرویس دوره‌ای نخواهیم بود.

وجود نیروهای توانا و ماهر در استان 

باقری ادامه داد: به منظور جلوگیری از طولانی شدن زمان خاموشی‌ها و بروز مشکل برای مردم ۸ اکیپ جهت انجام این تعمیرات فعال شد و با وجود بارندگی و وضعیت نامناسب جوی این تعمیرات در سریعترین زمان ممکن انجام شد.

مدیر انتقال برق استان ایلام در پایان از زحمات نیروهای شرکت برق استان که انجام این تعمیرات در کمترین زمان ممکن را بر عهده داشتند تشکر کرد و افزود: خوشبختانه با توجه با نیروهای ماهر و متخصصی که در استان وجود دارد تمامی عملیات سرویس، تعمیر و... که در گذشته توسط نیروهای استان‌های همجوار انجام می‌شد هم اکنون توسط نیروهای بومی انجام می‌شود.

این گفته‌ها در حالی است که با توجه به نزدیکی به روزهای گرم سال بی شک شاهد افزایش مصرف برق و بروز خاموشی و قطعی برق در بسیاری از مناطق استان خواهیم بود و این خاموشی‌ها و افت ولتاژ سبب خسارات فراوانی به شهروندان می‌شود، امید است مسوولان در این زمینه چاره اندیشی کرده و از بروز مشکل برای شهروندان جلوگیری کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 3روز