لزوم برخورد جدی با دانه درشتان دولتی متخلف/ در شهرداری ایلام چه می‌گذرد؟!

امام جمعه ایلام، گفت: بالاترین خدمت به نظام و مردم برخورد قانونی و قاطع با دانه درشتان و دولتی‌های متخلف است؛ دستگاه بازرسی باید به سراغ گردن کلفت‌ها و دانه درشت‌ها برود.

لزوم برخورد جدی با دانه درشتان دولتی متخلف/ در شهرداری ایلام چه می‌گذرد؟!
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، امروز حجت‌الاسلام و المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام در دیدار با مدیرکل و کارمندان سازمان بازرسی استان ایلام، گفت: یکی از اشتباهات گذشته این بود که برای تخلف گردن کلفت‌های مدیریتی، می‌گفتند، اگر با آنان برخورد شود، برای نظام گران تمام می‌شود و از جرم آنان چشم پوشی می‌کردند.

وی افزود: مشی حضرت علی( ع) این بود که مر عدالت را برای برخورد با مدیران دولتی بیشتر و شدیدتر اجرا می‌کردند؛ اگر بخواهیم نظام ما سامان پیدا کند باید با مدیران گردن کلفت متخلف برخورد قانونی و جدی صورت گیرد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه مراجع ناظر سراغ کسانی می‌روند که دادشان به کسی نمی‌رسد و مدیران متخلف را رها می‌کنند، تصریح کرد: برای برخورد با دانه درشت‌ها باید اراده مستحکمی وجود داشته باشد، باندهای قدرت و فسادی وجود دارند که تصمیم ساز هستند و به عنوان مثال همان‌ها وضعیت خودرو را به این ورطه کشانده‌اند.

وی ضمن بیان نقش بازرسی بر اشراف و برخورد با چنین دانه درشت‌هایی، گفت: بالاترین خدمت به نظام و مردم برخورد قانونی و قاطع با دانه درشتان و دولتی‌های متخلف است؛ دستگاه بازرسی نباید در رودرباسی قرار گیرد و بده بستان داشته باشد.

حجت‌السلام والمسلمین کریمی‌تبار ادامه داد: در شهر ایلام یکسری ظلم‌ها به مردم روا می‌شود که برخی مراجع از آنان چشم پوشی می‌کنند، از جمله آپارتمان سازی‌های غیر مجاز که شهرداری در این موارد فضای عمومی را می‌فروشد و به نحوی امنیت روانی از مردم گرفته می‌شود و سلامت آنان به خطر می‌افتد.

وی افزود: بیشترین نگرانی من امنیت جان انسان‌ها است، بر چه مبنایی مجوزهایی برای ساخت یکسری ساختمان‌ها داده می‌شود؟ چرا چنین روندی به وجود آمده است؟ دیده شده در شهرداری برای یک متر اضافه بنا حکم تخریب صادر و اجرا شده اما برخی از سازه‌ها سکوت اتخاذ شده، پشت پرده این جریانات کیست؟

این مقام مسئول با بیان اینکه جایگاه امام جمعه برای مقابله با هر مفسدی که طبق اسناد جرمش ثابت شده باشد، آماده است، ادامه داد: بازرسی استان باید به سراغ گردن کلفت‌ها و دانه درشت‌ها برود.

از 132 مورد حکم تخریب سازه‌ها حتی یک مورد هم اجرا نشده است!

در این راستا عیسی هواسی مدیرکل بازرسی استان نیز گفت: یکی از سرفصل‌هایی که سازمان بازرسی به جد پیگیری می‌کند موضوع حمایت از تولید و جهش تولید است.

وی افزود: 21 جلسه در راستای رفع مشکلات تولیدی‌ها با دستگاه‌های اجرایی برگزار کرده‌ایم؛ 84 گزارش فساد به سامانه فساد ما واصل شده که در حال پیگیری آنان هستیم.

مدیر کل بازرسی استان، تصریح کرد: وقتی یک سازه به کمیسیون ماده 5 می‍‌‌رود مجوز قانونی به امری غیر قانونی داده می‌شود و برخلاف قانون که تا تراکم 70 درصد مجوز ساخت و ساز در ایلام هست به آن تراکم 100 در صد داده می‌شود.

وی با بیان اینکه ناظر این امر شهرداری است و مهندس ناظر نیز باید به موضوع نظارت کند، ادامه داد: شهرداری باید به صورت دوره‌ای کنترل کند، در گام بعدی شورای شهر نیز باید بر شهرداری نظارت کند.

این مسوول استانی عنوان کرد: از 132 مورد حکم تخریب سازه‌ها حتی یک مورد هم اجرا نشده است!

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 11روز