پیکر مطهر شهید علیرضا دارابی در سرابله ایلام تشییع شد

پیکر پاک و مطهر سرگرد پاسدار شهید علیرضا دارابی که در حین خدمت و دفاع از مرزهای عزت و شرف ایران اسلامی به قافله شهیدان پیوست در شهر سرابله شهرستان چرداول استان ایلام تشییع شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام روز چهارشنبه در آیین تشییع پیکر این شهید گرانقدر گفت: شهادت این سرباز ولایت باعث شد مردم استان ایلام یک روز زودتر به  استقبال اربعین بروند و فضای استان را مملو از عطر شهید و شهادت کرد و دل‌های مردم را با وجود محدودیت‌های کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به هم نزدیک و نزدیک‌تر کرد و بار دیگر  فرهنگ شهادت و ایثار و انسجام و وحدت مردمی را به منصه ظهور رساند.

سردار جمال شاکرمی اضافه کرد: فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از همان فرهنگ عاشورا و آن جاذبه فراگیر انسان‌های آزاد اندیش به عنوان موکب‌گاهی ارزشمند و جریانی سیال، امروز با شهادت شهید علیرضا دارابی یک روز جلوتر اربعین‌مان را برگزار کردیم

وی یادآور شد: در تجلیل از این سرباز فداکار فقط مردمان دیار چرداول عزادار نیستند بلکه قلب‌ها و دل‌های فراوانی از استان ایلام و خیل رزمندگان و پیشکسوتان و صنوف مختلف همراه و همدل  این شهید بزرگوار هستند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: شهید دارابی در سختی‌ها ساخته شده بود، در ارتفاعات سخت‌گذر دیزل، آن جایی که شاخ شمیران مسلط بر آنجاست، رشد و تربیت شده بود و همیشه سختی‌ها را انتخاب می‌کرد و در میادین مین بزرگ شد و او ساخته شده بود در مقابل دشمنان، استوار و خوش‌قامت مقاومت و ایستادگی کند.

سردار شاکرمی یادآور شد: شهید دارابی در جغرافیای دیگر از مرز و بوم این کشور دفاع می‌کرد و در آن جا بعنوان سربازی فداکار در دل تاریکی‌های شب در مقابل  اشرار، قاچاقچیان و ضدانقلاب قرار می‌گرفت و برای او دیزل، شاخ‌شمیران، شیخ صله، مهران و دهلران فرقی نمی‌کرد زیرا او راه را  شناخته و به حسین بن علی(ع) اقتدا کرده بود.

وی تاکید کرد: همچنان که حادثه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مستندی از عاشورا و اربعین است اما در زمان گسترش پیدا کرده است، شهید دارابی یار واقعی مقام معظم رهبری و در امتداد خون رنگین امام حسین(ع) حرکت کرده بود و شهیدان و شهید دارابی برای همیشه تاریخ روی سر ما تاج عزت گذاشتند و این شهیدان برای سال‌های متمادی دشمنان را از آرمان‌ها دور کردند اما از عاشورا و اربعین درس گرفتیم و در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان و در دل تاریکی، شهیدان و شهید دارابی و هم‌رزمانشان برای رضایت خدا در مقابل آن‌ها قرار می گیرند و این مسیر را همه نیروهای نظامی و انتظامی انتخاب کردند.

سردار شاکرمی خاطرنشان کرد: اینکه امام عظیم الشان، حادثه شهادت را به بهترین کلمات ترسیم می‌فرمایند، نگاه رهبر کبیر انقلاب و رهبر فرزانه نگاه احساسی نیست بلکه واقعیتی است که امروز شهادت در میان جامعه جا پیدا کرده است و بزرگترین آرزوی مردان خداست و شهید دارابی یک مرگ بزرگ را انتخاب کرد و بعد از ماه‌ها سکوت و جدایی، امروز این شهید گرانقدر با مسیری که انتخاب کرد ما را در کنار هم قرار دادند و امروز چرداول و روستای هلسم( زادگاه شهید دارابی) در کانون توجه قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، پیکر پاک شهید علیرضا دارابی روز چهارشنبه در آیینی با حضور عموم مردم شهیدپرور و انقلابی استان ایلام، خانواده و بستگان این شهید والامقام و همکاران در تیپ ۱۱ امیرالمؤمنین(ع)، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و رزمندگان از میدان معلم شهر سرابله به سمت سه راهی عاشورا(دریاچه) تشییع شد.

در این آیین علی‌اکبر بسطامی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان ایلام، فرماندار و امام جمعه چرداول حضور داشتند.

پیکر پاک این شهیدگرانقدر پس از تشییع در زادگاهش روستای هلسم شهرستان چرداول به خاک سپرده شد. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 11روز