ایلام، همچنان در وضعیت قرمز

شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۴۷۵۰ نفر رسیده و با توجه به وضعیت قرمز استان در این هفته نیز محدودیت‌های کرونایی اعمال خواهد شد.

دکتر «محمد کریمیان»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۹ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده و متاسفانه در این مدت زمان، ۱ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان داشته‌ایم و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۱۴۲ نفر است.

وی با بیان اینکه مورد فوتی 24 ساعت گذشته مربوط به شهرستان مهران بوده است، تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

همچنین در پی تشدید وضعیت کرونا در استان ایلام و تداوم وضعیت قرمز، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا از تمدید محدودیت های اعمال شده تا یک هفته دیگر خبر داد.

روابط عمومی استانداری ایلام این محدودیت‌ها را به شرح زیر اعلام کرد:

-آموزشگاه‌های خصوصی، فنی و حرفه ای، باشگاه های ورزشی جمعی، استخرها، تالارها و مجتمع های مناطق قرمز ایلام یک هفته دیگر تعطیل می شوند.

-برگزاری هر گونه مراسم مذهبی، اجتماعی و فرهنگی، همایش ها و گردهمایی ادارات تا یک هفته ممنوع است.

- زدن ماسک در همه اماکن عمومی اجباری است و ادارات به ارباب رجوع بدون ماسک خدمات نمی دهند.

- تا اطلاع ثانوی فعالیت سینما و پارک و موزه ها و ورزشگاه ها، آرامستان ها و تالارهای پذیرایی و مراسمات، آرایشگاه های زنانه و مردانه و ... ممنوع است.

-تا اطلاع ثانوی مساجد و مصلی ها و هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی و هر تجمع جمعیتی در مناطق قرمز با هر عنوانی ممنوع است.

-اجتماع بیشتر از ۱۰ نفر ممنوع است و جلسات اداری در صورت ضرورت برگزاری نباید بیشتر از ۱۰ نفر باشند.

- جلسات دستگاه ها به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شود و مدیران باید در سامانه سامد پاسخگوی مردم باشند.

- تا اطلاع ثانوی بازار و اصناف و مردم حاضر در بازار بطور کامل ملزم به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک هستند و تخلف از این موضوع پیگرد قانونی دارند.

- درج تاریخ تشییع در آگهی‌های ترحیم در چاپخانه ها ممنوع است.

- تا اطلاع ثانوی ادارات و سازمان ها و نهادها و در هیچ مراسم جمعیتی شرکت نکنند.

- کمیته نظارتی ستاد کرونا موظف است در اسرع وقت و به لحظه نحوه اجرای مصوبات را نظارت و گزارش نماید.

-  قصور از انجام هر یک از این محدودیت‌ها پیگرد قانونی دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز