استان ایلام در وضعیت هشدار کرونایی قرار گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از بستری شدن‌ ۷ هزار و ۴۸۹ ایلامی به بیمارستان در اثر ابتلا به کرونا خبر داد.
محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: کرونا تاکنون 7 هزار و 489 ایلامی را راهی بیمارستان کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام آمار اعلامی را نسبت به جمعیت 600 هزار نفری هشداری جدی عنوان کرد و گفت: هر چند آمار ابتلا به کرونا ویروس از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار رسیده است اما این به معنای تمام شدن ویروس کرونا در ایلام نیست.

وی بیان داشت: هشدار ورود به وضعیت قرمز همچنان در استان ایلام نزدیک به اعلام مجدد است و از این‌ جهت به شهروندان توصیه می‌کنیم که این وضعیت را جدی بگیرند. غفلت از آن تبعات جبران‌ناپذیر برای شهروندان و سلامت آنان در پی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در ایام باقی‌مانده به محرم و افزایش مراسم عقد و عروسی و حضور جمعی در این‌گونه مراسم‌ها بیم افزایش روند ابتلا به کرونا متصور است .

وی افزود: هرچند که محدودیت در تالارها اجرا می‌شود اما مشاهده و گزارش‌شده است که برخی شهروندان مراسم عقد و عروسی را در منازل و اطراف شهرها برگزار می‌کنند که این شیوه به علت نادیده گرفتن شرایط بهداشتی و وجود محیط بسته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌مراتب خطرناک‌تر از تالارها خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ، در پیش بودن ایام محرم در صورت عدم اجرای پروتکل‌های ابلاغی  آسیب‌زا  دانست و گفت: اما در استان ایلام خوشبختانه هیئت‌ها و شخصیت‌های مذهبی استان تأکید بر اولویت سلامت داشته و به جد بر رعایت پروتکل‌ها تأکید و عمل می‌کنند.

کریمیان در پایایان گفت‌وگو از شهروندان خواست گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک ضامن سلامت  است. رعایت این مثلث سلامت برای سالم‌سازی و قطع زنجیره کرونا ویروس  در استان را هرگز فراموش نکنید.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز